HİZMETLERİM

E-Ticaret Danışmanı

E-Ticaret danışmanı aramaya koyulduysanız ve E-Ticaret danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bu yazım tam size göre! Bu yazının tamamını okumadan bir E-Ticaret Danışmanı ile çalışmayın!

Son dönemin en hızlı yükselişe geçen iş modellerinden birinde yer almak isteyenlerin aklına “E-ticaret nedir?” sorusu gelecektir. E-ticaret online bir mağaza aracılığıyla satış yapmanızı sağlayan iş modelidir. Mantığı basittir ancak işin içerisine girdiğinizde birçok detay olduğunu fark edersiniz. Amaç en kısa sürede, herhangi bir sorun yaşamadan müşteriyi ürünle  buluşturmaktır. Maalesef e ticaret siteleri için iş sanıldığı kadar kolay olmuyor.

e-ticaret danışmanı

E-ticaret nedir sorusuna cevap bulmanız, iş modeli hakkında ön bilginiz olmasını sağlar. Tüm içeriği okuyarak izlemeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz. E-ticaret şahıs, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük firmalar, mağazalar, market zincirleri ve pazarlama alanında çalışan birçok sektör tarafından kullanılır.

Satış oranlarının yüksek olması için rakipler arasında ön plana çıkmak gerekir. Bunun için eğer e-ticaret uzmanı bünyenizde çalıştırmıyorsanız her zaman E-ticaret danışmanlık hizmeti almanızda fayda var. E ticaret danışmanının, web sayfası için ihtiyacınız olan çalışmaları sizin için yapabilir. E-ticaret uzmanını seçerken dijital pazarlama konularına hakim olması size extra avantaj sağlayacaktır.

E-Ticaret Avantajları

E ticarete atılmak isteyenlerin en büyük sebeplerinden biride işletme maliyetlerinde azalma sağlamasıdır. Fiziki bir mağazaya harcayacağınız yüksek kira ve çok sayıda personel gibi giderleriniz olmaz. Aynı zamanda 7/24 açık olması sebebiyle müşteriler istedikleri her an kolaylıkla mağazanızı ziyaret edebilir. Sadece bulunduğunuz yerde değil tüm ülkeden müşterilere hitap edebilirsiniz.

Açılış ve kapanış saatleri, tatil günleri gibi satışı etkileyen faktörler olmaz. Fiziki mağazanıza belirli sayıda müşteri girebiliyorken, sitenize yüz binlerce kişi aynı anda girebilir.

e-ticaret uzmanı

E-ticaretin satıcılar için olduğu kadar alıcılar için de birçok faydası vardır. Bulundukları yerden kolaylıkla alışveriş yapabilirler. Bu sayede zamandan tasarruf edilir. Ulaşım için harcanan giderler azalır. Ürünü farklı açılardan inceleme, müşteri yorumlarını görme fırsatı olur. İstenilen ürünü farklı mağazalardan daha uygun fiyata bulmak mümkün olur.

E-Ticaret Nasıl Yapılır

“E-ticaret nedir” sorusunun cevabını öğrendikten sonra E-ticaret nasıl yapılır sorusuna da cevap bulmanız gerekir.  E-ticaret yapmak için iyi bir fikriniz olmalıdır. İlk olarak ne satacağınızı belirlemelisiniz. Pazar araştırması yaparak rakiplerinize göre daha iyi satış stratejileri geliştirebilirsiniz. Kendi mağazanızdaki ürünleri satabileceğiniz gibi başka mağazalardaki ürünleri de satabilirsiniz. Burada stok yönetimi konularına ciddi mesai harcamalısınız aksi taktirde müşteri memnuniyetsizliği olarak geri dönüş yapar.

Stoksuz iş modeli olarak adlandırılan ikinci yöntem son zamanlarda çok ilgi görmektedir. Bunun nedeni depo için ayrılan maliyetlere gerek kalmamasıdır. Sonraki aşamada mağaza adınıza karar vermelisiniz. Daha önce alınmamış, kolay telaffuz edilen bir isim bulmalısınız. Sitenize müşteri çekebileceğiniz sosyal medya hesapları açabilirsiniz.

E-ticaret iş modelinde kurduğunuz mağaza geliştikçe büyük firmalarla rekabet edecek seviyeye gelebilirsiniz. Kampanyalı ürünler ve cazip fiyatlar rakip firmalardan müşteri çekmek için iyi bir yoldur. Fiziki bir mağazaya belirli sayıda ürün sığıyorken, internet mağazanızda binlerce ürün satabilirsiniz. Kısa sürede iş sahibi olmak için hazır E-ticaret paketleri satın alabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret nedir, ne değildir hakkında iyice bilgi sahibi olduktan sonra site açabilirsiniz. E-ticaret nasıl yapılır diye araştırdığınızda E-ticaret sitesi kurmak hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-ticaret yapmak dünyanın her yerinden müşteri bulmanızı sağlar. Müşteriler oturdukları yerden mağazanızda alışveriş yapabilir. Korona virüsünün etkili olduğu şu günlerde E-ticaret sitesine sahip olmak büyük bir artıdır. Rekabetin son derece çetin olduğu E-ticaret dünyasında yer almak istiyorsanız iyi bir siteye sahip olmalısınız.

e-ticaret paketleri e-ticaret danışmanı

İlk olarak kullanacağınız altyapıyı belirlemelisiniz.  Daha sonra site kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Ancak şirketinizi açmadan Sanal Pos ve fatura işlemlerini yapamayacağınızı bilmelisiniz. Yapmanız gerekenler konusunda yeterince bilgili değilseniz profesyonel destek alabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan online mağazaya kısa sürede kavuşabilirsiniz. Güvenilir ödeme yöntemleri sunan bir siteyle müşterilerde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

E-ticaret sitenizin belirli özelliklere sahip olması ziyaretçilerin iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlar. Yavaş çalışan bir siteden kimse memnun kalmayacağından site hızınız önemli bir faktördür. Siteniz aynı anda çok sayıda kişi girdiğinde kaldırabilmelidir. Tüm bu özellikleri hazır E-ticaret paketleri içerisinde bir arada bulabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret yapmak için çok ciddi sermayenizin olması gerekmez. E-ticaret sitesi fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir.  İstediğiniz ara yüz, yapılacak çalışmalar, SSL sertifikası, hosting ve alan adı, girilecek pazaryerler gibi detaylar fiyatı belirleyecektir. Site kurulduktan sonraki geliştirmeler size ait olacaktır. Bu da uzun süre mesai harcamanızı gerektirebilir.

E-Ticaret Paketleri

Yazılım firmaları E-ticaret paketleri hazırlarken, firmanızın e ticaret paketleri arasında tercih yaparken hizmet kapsamlarınız konusunda size destek olmalılardır. En iyi E-ticaret paketleri içerisine ihtiyacınız olan tüm e ticaret hizmetler koyulur. Bu sayede kısa sürede online satış yapabilmeniz sağlanır. E-ticaret paketleri özel yazılımlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bütçenizi zorlamadan kolaylıkla ürün satışına başlayabilirsiniz.

Paket içerisinde sunucu kapasitesi, sınırsız web alanı, kurumsal e-posta hesabı, hazır tasarımlar gibi özellikler vardır. Bunlara ek olarak SEO aram motoru optimizasyonu, blog yönetimi, sosyal medya pazarlama gibi büyümenizi sağlayacak e ticaret hizmetleri de bulunur. Whatsapp sipariş, havale ya da kapıda ödeme gibi özellikler daha kolay satış yapmanızı sağlayacaktır. Hazır E-ticaret paketleri içerisindeki tasarım ve özelliklerde değişiklik talep edebilirsiniz. Bu hizmet ekstra ücrete tabi olabilir. Paketi satın almadan önce mutlaka sorunuz. En iyi E-ticaret paketleri kısa sürede işinizin olmasını sağlar.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? ve E-Ticaret Danışmanı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir

E-ticaret danışmanlığı, satış sitelerinin geliştirilmesi için bir uzman tarafından alınan destek çalışmalarıdır. Profesyonel bir bakış açısı sitenizin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. E-ticaret siteniz hazır ancak bir sonraki adımda ne yapacağınızı bilmiyorsanız danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Uzman e-ticaret nasıl yapılır hakkında bilgi sahibidir. Daha önce E-ticaret eğitimi ve tecrübesi olduğu için sizlere en iyi şekilde hizmet verecektir.

Günümüzde arama motorunda ön plana çıkmak için kıyasıya bir rekabet vardır. Sürekli yenilenen değişiklere uyan, SEO çalışmalarına bütçe ayıran firmalar arama motoru sıralamalarında ön plana çıkmaktadır. E-ticaret danışmanlık hizmetleri aldığınız uzman size bu konuda yardımcı olur.

e-ticaret danışmanı

SEO danışmanlığı hizmeti vererek sitenizi arama motoruna uygun hale getirir. Almanız gereken ekstra hizmetler için görüşmeler yapar. Kaliteli firmalarla iş birliği yapmanızı sağlar. Dijital pazarlama, SEO ve mailing gibi hizmetlerinin yanı sıra lojistik ve ödeme sistemlerinizi de düzenler. Tüm özellikleri kontrol edilerek düzenlenen siteniz satışa hazır demektir. Ürün, başlık, açıklama ve görsel ekleme gibi detaylar tamamlandığında ürünleriniz müşteriyle buluşabilir.

Danışmalık almanız E-ticaret nasıl yapılır diye endişe etmemenizi sağlar. E-ticaret Uzmanı sitenizi iyileştirdiğinden müşterilere pratik alışveriş imkânı sunar. Bu da olumlu müşteri yorumları almanızı sağlar. Herkes bilir ki müşteri memnuniyeti yeni ziyaretçilerin gelmesini sağlayacaktır.

E-Ticaret Danışmanı Ücretleri

E-ticaret danışmanlık ücretleri nasıl bir hizmet istediğiniz ve hizmetin süresine bağlı olarak hesaplanacaktır. Sıfırdan E-ticaret sitesi kurmak maliyetli olsa da var olan siteyi geliştirmek için daha az maliyetler gerekecektir. E-ticaret danışmanlığı alacağınız kişinin alanında uzman olması mağazanızın başarılı olmasını sağlar. Kişinin daha önceki çalışmalarını inceleyerek daha kolay karar verebilirsiniz. Referansları olup olmadığını sorabilirsiniz.

E-Ticaret danışmanlık hizmetine ayırdığınız bütçe uzun vadede iyi geri dönüşler almanızı sağlayacaktır. Çalışmaların hemen sonuç vermeyeceğini bilmelisiniz.  Olumlu sonuçlar almaya başladığınızda devamı gelecektir.

E-Ticaret Danışmanı Hizmeti ve Kampsamları

e-ticaret hizmetleri

E-ticaret danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız Ferhat Burak Maden iyi bir seçim olacaktır. 2016 yılından bu yana bir çok E-ticaret sitesine verdiğim hizmet ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktayım.

Sitenizin kurulumundan yükselişe geçmesine kadar tüm aşamalarda yanınızda olacağım. Kriz anlarında profesyonel bakış açısıyla etkili çözümler sunarım. E-ticaret danışmanlık ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterlidir. E-Ticaret danışmanlık hizmeti kapsamında sunulan e ticaret hizmetler şunlardır:

 1. Ürün Ekleme ve takibi
 2. Kategori hiyerarşisi oluşturma ve kategori yönetimi
 3. Ürünlerin pazaryerlerine gönderimi ve takibi
 4. Piyasa araştırması ve rakip analizi
 5. Sitedeki banner slider gibi görsellerin düzenlenmesi
 6. Sosyal medya reklam çalışması
 7. Sosyal medya hesap yönetimi
 8. Google Adwords reklam çalışması
 9. SEO çalışması
 10. Toplu mail ve sms hizmeti
 11. Web site optimizasyonu
 12. Telefon & Toplantı

Ürün Ekleme ve Takibi

E ticaret sitelerinizde satmak istediğiniz ürünler en doğru şekilde eklenir. Ürün başlığında anahtar kelimeler, model ve marka adı gibi ürün detayları yazılır. Web sitenizdeki ürünleri SEO uyumlu açıklamalar ekleyerek arama motorlarına hale getirilir. Müşterilerin en çok hangi ürünleri satın aldığına bakar, satış oranı düşük ürünlerin dikkat çekmesi için çalışmalar yaparım.

Kategori Hiyerarşisi Oluşturma ve Kategori Yönetimi

E ticaret sitelerinizde düzen oluşturmak için ürünleri kategoriler altında birleştirmek iyi olacaktır. Müşteriler aradıkları ürünü kategorilerden daha kolay bulur. Satışa direkt etki eden bu aşamanın mutlaka yapılması gerekir. Kategori açıklamaları ürünlerinizi yansıtmalı, içerisinde anahtar kelimeler yer almalıdır. Sitenizdeki kategori ağacını ve varsa açıklamalarını yaparım.

Ürünlerin Pazaryerlerine Gönderimi ve Takibi

Girmiş veya girmek istediğiniz pazaryerlerine ürünlerinizin gönderimi ve takibini yaparım. Yapılacak olan kampanya ve indirimlerin pazaryerlerinde hazır hale getiririm.

Piyasa Araştırması ve Rakip Analizi

E-ticaret sitesini etkin bir şekilde yönlendirebilmek için piyasa araştırması yaparım. Rakipler analiz edilerek etkili stratejiler geliştirip rakiplerin yaptıkları hatalardan sizleri korurum.

Sitedeki Banner Slider Görsellerin Düzenlenmesi

E-ticaret sitesi için en önemli noktalardan biri de görsellerdir. Kaliteli ve ilgi çekici görseller ürünlerin satılmasını sağlar. Sitenizi ziyaret edenlerin dikkatini çeken ilk şey görsellerdir. Farklı banner tasarımları ve sliderlar hazırlayarak sitenizi canlı tutarım.

Sosyal Medya Reklam Çalışması

Sosyal medya uygulamalarının satış üzerindeki etkileri inanılmazdır. Bu alanda çalışmalar yapılarak sitenizin tanıtımını yaparım. E-Ticaret danışmanlığı kapsamında sosyal medya danışmanı hizmetini de almış olursunuz.

Google Adwords Reklam Çalışması

E-ticaret satışlarında Adwords reklamları önemli bir yer tutar. Anahtar kelimelerinizle ya da Google ile anlaşması olan sitelerde reklamlarınız yer alır.

SEO Çalışması

E-ticaret sitenizin arama motorunda üst sıralarda çıkması için SEO danışmanı çalışmaları yaparım. Hedef kelime belirlenerek bu alanda ön plana çıkmanızı sağlarım.

Toplu Mail ve SMS Hizmeti

Son çıkan E-ticaret yasasına göre kişilerin telefonlarına SMS ve maillerine izinsiz bilgi göndermek yasaktır. Ancak veri tabanınızda kayıtlı olan, sizden daha önce alışveriş yapmış müşterilerinize izin vermiş ise toplu mail atılabilir. Müşteriye ürünü göreceği linke tıklamaya ikna edecek mailler yollanır. Bu sayede müşteriler ürünleri almaya yönlendirilerek satışlarınızı arttırmaya çalışırım.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

E-ticaret danışmanı olarak sosyal medyayı en doğru şekilde kullanmanızı sağlarım. Müşteriler üzerinde iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur, müşterilerde merak duygusu uyandıracak içerikler üretirim. Aynı zamanda ürünlerinizin sosyal medyada paylaşılmasını sağlarım.

Web Site Optimizasyonu Müşteri Takibi

Müşteriler hangi ürünlere daha uzun süre bakıyor, hangi günlerde ve saatlerde daha çok ürün alıyor gibi sorulara cevaplar arar. Reklam ve sosyal medya çalışmalarının satışa etkileri gözlenir. Elde edilen sonuçlara göre yeni stratejiler geliştirir. Başarılı bir müşteri takibi yönetimi daha iyi yönlendirmeler yapmanıza yardımcı olurum.

Ayrıca SEO Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/seo-danismani/

Sosyal Medya Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/sosyal-medya-danismani/

En İyi E-Ticaret Danışmanlığı Hizmeti Nereden Alınır?

En iyi E-Ticaret danışmalığı hizmetini almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

“E-Ticaret Danışmanlığı Hizmeti Ferhat Burak Maden’den Alınır”

E-ticaret Uzmanı Ferhat Burak Maden’den profesyonel e ticaret danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İstanbul E-ticaret Uzmanı olarak öne çıkarak, 2016 yılından beri birçok firmaya kurumsal e-ticaret hizmeti verdim. Kriz anlarında bile etkili stratejiler geliştirerek sizlere yardımcı olacağım.

Profesyonel E-ticaret danışmanlığı veren birçok kişiden farkım işimi itinayla yapıyor olmam ve size performans garantisi vermemdir. Sitenizin ihtiyaçlarını tüm parametrelere dikkat ederek en iyi çözümü sunarım. Hizmet sonrası size kahvenizi yudumlayarak büyümeyi izlemek kalacaktır..

Ben hazırım eğer sende kararlıysan formu doldur.⇓⇓⇓

  Ferhat Burak Maden

  Selam! Ben Burak, Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Öğrendiklerini Aktarmaktan Zevk Alan Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Görüşmek Üzere...

  2 Yorum

  1. Tam bir ticimax uzmanı. Sen olmasaydın web sitemizi hayatta adam edemezdik. Teşekkürler Burak. Web sitemizin yönetimini sana verdiğimiz için de ayrıca içimiz rahat.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu