SEO

SEO Nedir? 1 Dakikada SEO Nedir Her Şeyi Öğrenin

SEO Nedir veya Arama Motoru Optimizasyonu Nedir, “arama motorlarında web sitenizin daha yüksek sıralama elde etme sürecidir“. Büyük arama motorları Google, Bing, Yahoo başta olmak pek çok farklı arama motoru bulunmaktadır. Araştırmalarda Türkiye de kullanıcıların %95’inden fazlası Google’u kullandığını göstermektedir. Bu nedenle genelde Seo uzmanları Google’un algoritmalarını baz alarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

seo nedir

Ayrıca farklı arama motorlarının kendi sıralama faktörlerine sahip olduğunu belirtmek de önemlidir. Ama Google da sıralamayı başarırsanız diğer arama motorlarında sıralamayı da başarırsınız.

Örnek olarak “lenovo legion y540 i7 9750h gtx 1650” kelimesinde arama yaptığımda ilk sırada çıkan alışverişlerden sonra sıralanan sonuçlar. Seo çalışmalarıyla elde edilir.

seo nedir

 

SEO Nedir Algoritma Nedir?

google algoritması

SEO Nedir sorusundan sonra akla ilk gelen Algoritma nedir sorusudur. Algoritma, arama motorlarının web sitenizi nasıl sıraladığının arkasındaki bilimdir. Google, bir web siteni nasıl sıralanacağını 200’den fazla kriter kullanarak belirler. Bu kriterler ağırlıklı ortalamaya sahiptir. Bazı Seo uzmanları Black Hat Seo seo hizmeti teknikleriyle Google’un algoritmasını delmeye çalışmaktadır. Ama Google bu art niyetleri bildiği için 200’den fazla algoritmasında sıklıkla değişiklikler yapmaktadır. Her algoritma güncellemesinde, bu tekniklerle sıralama kazana siteler hüsrana uğramaktadır. Bu nedenle zaman içinde SEO’yu yanlış anlayanlara seo nedir sorusunu doğru anlatmamız önem arz etti.

Web sitenizi Google’un belirlemiş olduğu kriterlere göre optimize etmeye çalışarak algoritma değişikliklerinde çoğunlukla güçlenerek çıkarsınız. Böylece Google bir güncelleme yaptığında bu tür değişikliklerin etkilerini hissetme olasılığınız daha düşüktür.

SEO Araçları Ve SEO Yazılımları

seo yazılımları

Piyasada satın alabileceğiniz birçok Seo yazılımı var ve bu Seo araçları seo’nun can sıkıcı işlerinden bazılarını yapacak kadar başarılıdır. Birçok Seo ajansı seo nedir sorusundaki bazı görevleri yerine getirmek için yazlım kullanmaktadır. Benim tavsiyem herhangi bir yazılımdan uzak durulmasıdır. Çünkü bunun gibi işin kolayına kaçarak yapılan Seo çalışmaları ilk algoritma değişiklikleriyle başınıza dert açabilmektedir. Çünkü seo nedir ne değildir yaptığımız çalışmalara ters olan çalışmalardır.

Her zaman akıllı insanlar hile yapacakları araçları geliştirmek için çaba göstereceklerdir. Google spam uygulama tekniklerinin farkındadır ve herhangi bir hile yapılmasına karşı yeterince akıllıdır. Evet Bunlar bir süre başarı yakalamaları muhtemeldir. Ancak Google sonunda sizi cezalandıracak ve tüm sıralanmalarınız ansızım uçup gidecektir. Seo sadece elle ve doğal yollarla profesyonel bir Seo uzmanı tarafından yapıldığında en iyi sonucu verir. Profesyonel seo uzmanı seo nedir iyi bilir ve buna göre hareket eder.

En iyi Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçlarını Öğrenmek için Tıklayın » ferhatburakmaden.com/en-iyi-seo-araclari/

Seo Teknikleri Nelerdir?

Beyaz Şapka Seo Nedir (White Hat Seo)

beyaz şapka seo teknikleri

Beyaz Şapka Seo veya diğer adıyla White Hat Seo teknikleri, tüm Seo işlerini manuel olarak yürütür ve sadece etik taktikleri kullanarak seo nedir deki maddeleri göz önüne alarak yapılan çalışmalardır. Beyaz şapka Seo teknikleriyle çalışanlar, başarılı sıralamalar kazanacağı gibi sonunda potansiyel tehlike veya cezalar ile karşı karşıya kalmayacaklardır.

Siyah Şapka Seo Nedir (Black Hat Seo)

siyah şapka seo teknikleri

SEO danışmanı tarafından, Seo’nın dizin gönderme backlink alma gibi görevleri yerine getirmek için yazılım kullandıkları bir taktiktir. Sayfayı anahtar kelimeler ile doldurmak, içerikleri beyaz yaparak görünmesini engellemek veya sayfanız ile alakasız binlerce hatta milyonlarca geri bağlantı alarak yapılan artık hiçbir geçerliliği olmayan Seo teknikleridir. Bu tip çalışmalar yapanlar seo nedir hiç anlamamış kendini seocu die piyasaya sürenlerdir.

Beyaz Şapka SEO tekniklerini öğrenmek için tıklayın ⇒ ferhatburakmaden/site-ici-seo-teknikleri/

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan ?️SEO | PPC | SMM | Analytics | ? E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... ?

Benzer İçerikler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu