SEO

Dikkat Çekici Başlık Yazmanın 9 Sırrı

Dikkat çekici başlık yazmanın ne kadar önemli olduğuna inanamayacaksın. Bu yazımda sizlere mükemmel dikkat çekici başlık nasıl yazılacağını ve dikkat çekici başlık örneklerini aktaracağım. Muhtemelen internetin her yerinde bunun gibi manşetler görmüşsünüzdür. Şimdi, seni bilmiyorum ama bazı başlıklar ve manşetler kontrolden çıkıyor.

Ancak, çevrimiçi görüş ve ilgi için rekabet çok şiddetli. Ve istatistiklere göre , insanların% 80’i makalelerinizin sadece başlığını okuyor. Okuyucuların tıklamaya mecbur hissettiği hiper manyetik makaleler oluşturmak sizin işiniz. İşte (çoğunlukla) bilim tarafından desteklenen gerçekler.

1. Dikkat Çekici Başlıklarınızda Sayılar Kullanın

İnternet verimlilik için vardır. Metin yazarlığı üzerine bu seriyi takip ediyorsanız, insanların hızlı bir şekilde cevaplar aradığını bilirsiniz. Parçalara ayrılmış uzman tavsiyesi istiyoruz. Bir liste bize tam olarak istediğimizi verir. Ayrıca, küçük parçalara ve taranabilir parçalara bölünmüş güzel, kolay bir yapıya sahip olacağımızı da biliyoruz.

(yukarıdaki yazı düşüncelerimizin yansımasıdır?

Sadece bu da değil, göze hoş gelen bir şey. Dikkat çeken kelimelerin karşısında sayı ile ilgili heyecan verici bir şey var:

“Bu makaleyi tıklamanızın 9 nedeni”

veya

“Bunu fark etmemeniz için dokuz neden”

İpucu: Tek sayılar çift ​​sayılardan daha iyi çalışır . Neden diye sorma. Bu sadece bilim.

2. Hiper Spesifik Olun Ve Dikkat Çekici Başlığınızda Değer Vaat Edin

Unutmayın, hızlı ve özel cevaplar için internette aramalar yapıyoruz. Bağlantınıza tıklarsak bize tam olarak ne elde edeceğimizi söylemelisiniz. Blog başlıklarınızda vaat verin yerine getirin.

3.… Biraz Entrika Ekleyin

Belirli bir düzeyde dikkat çekici başlığınıza entrika eklemeniz, tıklama oranınızı gerçekten artırabilir.  Bu dikkat çekici başlık örnekleri okuyucularınızın ve ziyaretçilerinizin daha fazlasını öğrenmeye teşvik eder. İnsanları içine çeken ve harekete geçiren bir blog başlığı doğal merakımızı harekete geçirir.

Not: Her zaman kazancın ilgi çekici başlığa değdiğinden emin olun. Aksi takdirde, ziyaretçilerinizi hayal kırıklığına uğratırsınız.

4. Lezzetli Süper Sözler Ve Üstünlük Belirten İfadeler Kullanın

Herhangi bir iyi yazar, üstünlük belirten ifadelerin tehlikeli bölge olduğunu söyleyecektir. Neredeyse her zaman yanılıyorlar ve hantal yazılara neden oluyorlar. Ama süper sözler güçlü dönüşüm oranları sağlıyorlar.

“Olağanüstü iPhone 6’nın şimdiye kadar kullanabileceğiniz en iyi telefon olmasının nedeni burada”

veya

“İşte iPhone 6’nın beğendiğim yönü”

Beyin heyecan verici sıfatlarla bağlanır. Sayfadan atlarlar ve okuyucunuzun gözünü yakalarlar. Bir sonraki blog başlığınızda şu kelimeleri deneyin:

  • İnanılmaz
  • Heyecan verici
  • İlgi çekici
  • Muhteşem
  • Dudak uçuklatan
  • Felaket
  • İğrenç
  • Korkunç!

Bu tür ‘seksi’ dil, yüzlerce makale arasında gezinirken okuyucularınızın dikkatini çeker. Küstah olun. Cesur ol. Cesaretiniz varsa küfür kullanın (gerçekten işe yararlar).

5. Dikkat Çekici Başlığınıza Duygusal Olarak Bağlanın

Şimdiye kadar açıklamalarıma rağmen, iyi bir metin sadece öne çıkıp dikkat çekmekten daha fazlası olduğuna inanıyorum. İyi bir metin, okuyucu ile duygusal bir bağlantı kurar. Onlara ilham verir ve onları güçlendirir. Bağlantıya tıklamaları ve harekete geçmeleri için onları hareket ettirir. Öyleyse, süslü kelimelerden ve akıllı sayı numaralarından daha derine inerek zaman ayırın

“DUR! Yüzlerce potansiyel e-posta kaydını kaybediyorsunuz. ”

“Doktorunuzun size söylemediği 8 şey”

“Web sitenizin yeterince hızlı yüklendiğinden emin misiniz?”

6. Kişiselleşin

Yukarıdaki üç örnek sadece güçlü değildir çünkü korku ya da endişe uyandırırlar. Güçlüler doğrudan sizinle konuşur. Harika bir dikkat çekici başlığı, bir sayfada sözcük olmaktan çıkıp gerçek bir sohbet olmaya başladığında işe yarar. Kafanıza girdiğinde ve aslında sizinle bağlantı kurduğunda. Bunu yapmanın en kolay yolu, doğrudan okuyucuya hitap etmektir.

“Kendi web sitenizi nasıl oluşturabileceğinizi keşfedin (Sandığınızdan daha kolay)”

veya…

“Web sitesi nasıl oluşturulur?”

7. Dikkat Çekici Başlıklarınıza Anahtar Kelimeleri Kullanın

Bu numarayı listenin hemen altında saklıyorum. Neden? Çünkü blog başlığı yazarken akılda tutulması gereken son şey bu olmalıdır. Her şeyden önce, insanların yutacağı ve tıklayacağı ilgi çekici bir başlık oluşturun.

İkinci olarak, Google’ın keşfedeceği ve üst sıralarda yer vereceği blog başlıklarınıza anahtar kelimeleri ekleyin.

Web sitenizi ve ürününüzü tanımlayan güçlü bir anahtar kelime listesine sahip olduğunuzdan emin olun . Bunları olabildiğince başlıklarınıza ekleyin.

8. Son Tarihi En Son Yazın Ve En Az 5 Başlık Yazın

Aslında, zaman ayırabiliyorsanız on başlık kullanın. Ne kadar çok başlık yazarsanız, o kadar benzersiz ve ilgi çekici bir şey bulmaya zorlanırsınız. Onuncu başlık genellikle en iyisidir çünkü tahmin edilebilir veya açık olmayacaktır. Başlığı içeriğin sonuna kadar kaydedin. Bu şekilde, makalenizi nasıl özetleyeceğinizi tam olarak bilirsiniz.

9. Tüm Kuralları Yıkın

Metin yazarlığıyla ilgili en iyi şey, tüm kuralları çiğneyip yine de sonuç alabilmenizdir. Upworthy, metin yazarlığı kılavuz kitabını yırtıp attı ve orman yangını gibi yayılan sürekli belirsiz başlıklar yazdı. Yeni fikirleri denemeye devam edin. Tıklama oranlarınızı test edin ve optimizasyona devam edin.

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Görüşmek Üzere...

Benzer İçerikler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?