HİZMETLERİM

Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal medya uzmanı aramaya koyulduysanız ve Sosyal medya danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bu yazım tam size göre! Bu yazının tamamını okumadan bir Sosyal medya danışmanı ile çalışmayın!

On sekiz yaş üzeri birçok kişinin kendisine sosyal medya üzerinden hesap açması ve normal iletişim kanallarını yavaş yavaş terk edişi ile birlikte, onlara ulaşmak isteyen ürün ve hizmet sağlayıcıları da, pazarlama ve satış tekniklerinde değişiklikler yapmaya başladı.

sosyal medya uzmanı ve Sosyal medya danışmanı
sosyal medya uzmanı ve Sosyal medya danışmanı

Süreç, sosyal medya nedir sorusuna farklı bir yanıt verilmesini sağlarken, teknoloji ile birlikte farklı iş alanlarını, sosyal medya uzmanı olmayı veya sosyal medya reklamcılığı yapmayı da gündeme getirdi.

Sosyal Medya Danışmanı Sizin İçin Ne Yapar?

sosyal medya danışmanı
sosyal medya danışmanı

Sosyal medya danışmanı sosyal medyada sizin için birçok farklı hizmet sunabiliyor. Elbette ki bu hizmetleri nasıl uygulamaya alacağınızı, sizin ürün veya hizmetlerinize hangi uygulamanın uygun olduğunu veya kullanmak istediğiniz uygulamayı en fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanıp verim alacağınızı bilmek başlı başına bir iştir.

Bunları öğrenmek hem zaman hem de bütçe bakımından zorlu bir süreçtir. Tabi ki kişisel bir kullanıcı olarak her ne kadar bir takım şeyleri yapabiliyor olsanız da, gerçek bir uzman görüşü almadan harcadığınız ile geri dönüşünüzün dengeli olması çok muhtemel görünmüyor. Sosyal medya uzmanı, markanızı sosyal medya platformlarında tanıtırken, diğer taraftan da sizin için farklı bir profil oluşturur.

Bu oluşturulan profil aslında markanızın temelindeki misyonuna dokunmadan, yeni bir algı yaratmak için çalışmalar yapar. Daha dikkat çekici, takip edilebilir, kullanıcılar tarafından benimsenen bir profil içerisine yerleştirir.

Bu karmaşık fakat sosyal medya danışmanı ile içinden rahatlıkla çıkabileceğiniz yapı, sizi beklemediğiniz, heyecanlı ve etkili bir yolculuğa çıkaracak. Sosyal medya kavramı ile markanızı bütünleştirdikten sonra ihtiyacınız olan tek şey, sosyal medya uzmanı aracılığı ile müşterilerinize söylediğiniz ve verdiğiniz tüm mesajları yerine getirmek olacak.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar?

İş dünyasında her ne kadar sayısız sektör bulunsa da, bu sektörlerin tümünü aynı platformda toplayabilen ender alanlardan biri sosyal medyadır. En basit ve hızlı şekliyle üretilen ürünlerin hedef kitlere duyurulması, verilen hizmetlerin tanıtılması veya ürün satışlarının doğru kullanıcılara ulaşması doğru dinamikleri bir araya getirerek sosyal medya yönetimi ile mümkündür.

Optimum harcama ile maksimum geliri elde edebileceğiniz en mantıklı sektör, dijital pazarlamanın bir parçası olan sosyal medya reklamcılığı uygulamalarıdır. Bu çağın gerektirdiği ve tümünün temelinde pazarlama stratejileri olan sosyal medya uygulamaları, farklı amaçlar için kullanılan ve birbirinden farklı özelliklere sahip olan birer pazarlama aracıdır. Doğru sosyal medya uzmanı ile yönetildiği sürece size müşteri kazandıracak potansiyele sahiptir.

İşletmenizin sosyal medya üzerinden hedef kitlelere ulaşabilmesi için mevcut sistem içerisinde elbette ki belirli bütçeler aralıklarında harcamalar yapması gerekiyor. İçinde bulunduğunuz rekabet ortamında işletmenizi ön plana çıkarabilmek için bir sosyal medya bütçesine ihtiyacınız bulunuyor.

Bu bütçeyi çeşitli platformlarda kullanabilmek, en mantıklı şekilde ve verimli harcayabilmek için bilgi birikimine sahip bir uzman ile çalışılması çok büyük önem taşıyor. Sosyal medya uzmanı sizin işletmeniz veya doğrudan sizin için bir pazarlama stratejisi oluşturur.

sosyal medya danışmanlığı
sosyal medya danışmanlığı

Sizlerin koyduğu hedefler doğrultusunda, geniş pazarlara ulaşmanızı ve rakipleriniz ile rekabet edebilecek konuma gelmenizi sağlar. Tabi ki bunları yaparken hem işletmenize en uygun platformları seçer, hem de o platformlarda nasıl ve hangi stratejiler ile ilerleyeceğinizi belirler.

Kapsamlı olarak şirketinizin pazarlama stratejilerine dahil olur ve en uygun biçimde, birçok farklı araçlar yardımı ile sizin için bir bütçe oluşturur. Sosyal medya hizmetleri sunan uzmanınız bu bütçenin sizi kısa veya uzun vadede nereye getireceğini, stratejilerinin hangi sürelerde ve nasıl işleyeceğini açıklayarak, bu konuda size bir öngörü sağlamaya çalışır.

Gerçek bir sosyal medya pazarlama uzmanı, hızlı değişen sosyal medya platformlarını ve onlara bağlı olarak araçlarının takibini düzenli olarak yapmalıdır. Bir markanın temel unsurlarının, trend özelliklerinin en iyi şekilde direk olarak kullanıcıya ulaşabilmesi için bu farkındalığa sahip olması çok önemlidir.

Birlikte çalışacağınız uzmanın, markanız için içerik oluşturması ve bunu doğru dinamikler ile dağıtması gerekiyor. Sosyal medyada ki varlığınızın anahtarı, yine bir sosyal medya pazarlama uzmanının size kattıklarıyla doğru orantıdadır. Şirket hedeflerinizi ve pazarlama önceliklerinizi iyi anlamış, size hizmet etmek için içerik oluşturan ekibe liderlik edebilecek bir uzman, sandığınızdan çok daha yukarıları çıkmanıza olanak sağlayacaktır.

Çevrimiçi haberlerin çok daha hızlı yayılması, işletmeler için bazen çok iyi bazen de kötü olabiliyor. Kimi zaman itibari zedeleyen paylaşımlar veya yalan yanlış haberlerin yayılması çok kısa sürebiliyor. Böyle durumlarda bir kriz yönetimi oluşturmanız gerekecektir.

Sosyal medya hizmetleri sunan uzmanınız işte tam da bu noktada sizin için çok önemlidir. Ürün ve hizmetlerinize potansiyel müşteri bulmak veya imaj reklamlarınız kadar itibarınızın korunması da çok önemlidir. Birlikte çalışacağınızın sosyal medya uzmanınızın, markanız hakkında söylenenleri kontrol altına alarak, bu krize nasıl hakim olabileceğini bilmesi, hem sizi hem de işletmenizi en doğru ve güçlü şekilde sosyal ağlarda savunması büyük önem taşıyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı İle Sosyal Medya Stratejileri

sosyal medya yönetimi
sosyal medya yönetimi

Sosyal medya, tartışmasız bir şekilde işletmenizin gelirlerini ciddi oranda yükseltmek için harekete geçmenizi bekliyor. Sürekli değişen ve gelişen yeni trendlere ayak uydurmak, birlikte çalışacağınız ve sizin için sosyal medya yönetimi yapacak olan sosyal medya uzmanı ile çok daha kolay ve verimli olacaktır.

Bu pazarlama stratejisinin, işletmenin mevcut durumunu öğrenmesi için pazarlama uzmanına ihtiyacı vardır. Sosyal medyanın işletmeniz için değerini ortaya koyan, markanız için paylaşılacak en ilgi çekici içeriğin hazırlanmasına olanak sağlayan ve işletmenizin hangi kaynakları kullanarak paylaşım yapacağınıza uzmanınızın hazırladığı sosyal medya stratejileri ile karar verirsiniz.

Aslında bu stratejiler sizin yol haritanızı oluşturuyor. Dönemsel veya yıllık olarak da hazırlanabilen bu stratejiler, ana hedefleriniz doğrultusunda, gündem değişikliklerine ayak uyduran ve satış yapma olasılıklarınızı artırarak büyümenize izin veren stratejilerdir.

Sosyal medya hizmetleri kapsamında oluşturulan stratejileride tıkanmanız halinde, sizinle birlikte rakiplere yoğunlaşacak bir uzmana ihtiyaç duyacaksınız. Böyle durumlarda, rekabeti boyutlandırarak, işinizi geliştirmenin yolu rakiplerinizi izlemekten geçiyor. Elbette onları taklit etmeyeceksiniz fakat onlardan ilham alacaksınız. Markanız ile rakipleriniz arasında ki müşteri profillerindeki benzerlikleri ön planda tutarak, işletmenizin sosyal medya uzmanı ile birlikte stratejinizi değiştirebilirsiniz.

Mutlaka her işletmede olduğu gibi sizin de ana hedefiniz daha çok satmaktır. Daha çok satmak için daha planlı ve hedefli çalışmanız gerekiyor. İşte tam da bu noktada size satış getirecek olan sosyal medya uzmanı, markanızın her aşamasının, müşteri odaklı paylaşımlar ile birleştirilerek yapılmasını sağlayacaktır.

O kadar büyük bir hedef kitle var ki, müşterilerinizin veya potansiyel müşterilerinizin her birinin aynı şeyleri sevmesini, aynı duyguları ve düşünceleri paylaşmasını bekleyemezsiniz. Gerçek ve profesyonel olarak sosyal medya reklamcılığı benimseyen, bu alanda kendisine kariyer yapan sosyal medya uzmanı, her müşteri portföyü için hazırlıklıdır.

Sosyal medya pazarlama stratejilerini doğru belirlemek, doğru zaman dilimi içerisinde, en verimli şekilde geri dönüşünü alabilmek için mutlaka sosyal medya danışmanlığı konusunda başarılarını ispatlamış bir sosyal medya uzmanı ile çalışmalısınız.

Sosyal Medya Uzmanı Gözünden Sosyal Medya Danışmanlığı ve İşletmeniz İçin Önemi

sosyal medya reklamcılığı
sosyal medya reklamcılığı

Bir gün evinizin duvarı çatlarsa, bir duvarcı ustasına gideceksiniz değil mi? Ya da evde bulgur bittiği zaman markete gideceksiniz. Hasta olduğunuz zaman doktora, ilaca ihtiyacınız olduğunda eczaneye, saçınızı yaptıracağınızda kuaföre gideceksiniz.

Peki sosyal medyada işletmeniz için bir sayfa açmak istediğinizde neden bunu kendiniz yapmak isteyesiniz ki?  Sosyal medya hesap yönetimi, görünenin ve sanıldığının aksine çok derin, çetrefilli ve sabır gerektiren bir yolculuktur. Bu süreç içerisinde karşınıza birden fazla sorun çıkıyor ve bir uzman olmadığınız zaman bu sorunları kolaylıkla çözebilmeniz mümkün olamıyor.

Her uzmanın veya her ajansın kendine has yöntemleri, stratejileri ve paketleri bulunuyor. Sosyal medya yönetim paketleri, sizin ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilen, içerisinde bütçenize göre seçeneklerinizin bulunduğu paketlerdir.

Her neye ihtiyacınız var ise ona göre şekillenebilen, markanızın ve ürününüzün ön planda olduğu ve sosyal medya reklam ücretleri noktasında da birbirinden farklı bütçelere sahip olunan paketler sizlere sunuluyor.

Sosyal medya yönetimi fiyat bakımından çok değişkendir. Bir işletmenin birden fazla markası olması, o markaların her birine ayrı sosyal medya sayfalarının açılması ile birlikte gelen süreç, kendi içinde farklı dinamikler barındırdığından, bütçe konusunda çok ciddi değişimlere uğruyor.

Sosyal medya, müşterilerinizle etkileşim kurmanıza, yeni müşterilerin portföyünüze katılmasına ve insanların işletmeniz hakkında neler söylediğini öğrenmeniz için çok önemli bir araçtır. Sosyal medya reklamcılığı yapmak işletmeniz için diğer geleneksel reklam yapılarından çok daha verimlidir.

Sosyal medya reklamcılığı yaparken markanıza çok ciddi avantajları bulunuyor.

 • Markanızı bir sosyal medya uzmanı ile birlikte yürütmeniz halinde müşterilerinizi çoğaltabilir ve onlar için sadakat oluşturabilirsiniz.
 • Hizmet veya ürününüz ne olursa olsun, çok büyük bütçeler harcamadan uluslararası pazarlarda dahil olmak üzere yerel pazarda rakipleriniz ile rekabet edebilirsiniz.
 • Her işletmenin mutlaka sabit aylık giderleri dışında satış ve pazarlama için ayırdığı bütçeleri vardır. Bu bütçenizi aşağılara çekerek, daha azı ile daha çoğunu kazanmanızı sosyal medya pazarlaması ile yapabilirsiniz.
 • Potansiyel müşterilerin sizin ürünlerinizi veya verdiğiniz hizmetlerinizi daha hızlı görmesini sağlayarak gelirinizi çok daha hızlı artırabilirsiniz.
 • Sosyal medya hızlı ve kolay iletişimin bir diğer adı denilebilir. Eğer bir sosyal medya sayfanız var ise mutlaka online bir müşteri hizmetleriniz de olmalıdır. Müşteri hizmetleri online servisler sayesinde, kullanıcılarınıza çok daha hızlı ulaşarak, sorunlarınızı daha etkin bir şekilde çözebiliryor.
 • Organik olarak büyüme hedefinizi daha kolay gerçekleştirebilmek için doğru sosyal medya yönetimi yapan bir uzman ile etkin içerikler sayesinde hızlıca büyüme şansı elde edersiniz.
 • Müşterilerinizin içeriğinizle etkileşime geçmesi, onların gözünde marka bilincini artıracak ve sizin işletme olarak itibarınızı yükseltmeye başlayacaktır. Sosyal medya uzmanı tarafından paylaşılan her gönderi, onları potansiyel müşteriler haline getirebilecektir.

Sosyal Medya Danışmanı Yönetim Bütçeleri

sosyal medya reklam ücretleri ve Sosyal medya danışmanı
sosyal medya reklam ücretleri ve Sosyal medya danışmanı

Sosyal medya uzmanı tarafından, markanızı büyütmek, iyileştirmek ve itibarını yükseltmek için yapılan sosyal medyadaki tüm çalışmaların elbette ki kendi içinde farklı detaylara dayandırılarak oluşturulan bütçeleri bulunuyor.

Bu bütçeler kimi zaman sizin sosyal medyadan ne kadar hacim beklediğiniz ile doğru orantıdadır. Eğer tüm pazarlama bütçenizi dijital medyaya, buna bağlı olarak da dijital pazarlamanın büyük bir kısmını kaplayan sosyal medyaya yatırım yapacaksanız bile, alacağınız geri dönüşe oranla inanın ki çok daha az olacaktır.

Sosyal medya yönetimi paketleri, genel olarak ana paketler, gelişim paketleri veya hafta boyunca belirli sayılarda hizmet vermek ile sınırlandırılabilir. Tabi sizin işletmenizin ve beklentilerinizin ne kadar olacağına göre, markanızın sattığı ürün veya verdiği hizmetin ihtiyacına göre de değişkenlik gösteren paket çeşitleri oluşturulabiliyor.

Sosyal medya reklamları, markanın ayrıntılı raporları alındıktan ve hedeflenen noktaya gelebilmek için stratejiler oluşturulduktan sonra belirlenir. Öncelikle içerik oluşturulur, onaylanan içerik üzerinden hangi sosyal medya mecrasına, hangi bütçe ile ve ne kadar süreyle oluşturulacağı saptanır. Tüm sosyal medya yönetimi fiyat ve şekli bu sayede ortaya çıkar.

İşletmenizi büyütebilmek ve hayalini kurduğunuz hedefe ulaşabilmek için yapmanız gereken en önemli adım, sosyal medya uzmanı ile çalışarak, sizi, markanızı ve imajınızı korumasına izin vermektir.

Ayrıca SEO Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/seo-danismani/

E-ticaret Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/e-ticaret-danismani/

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmet Kapsamı

 • Eğer yok ise firmanıza ait sosyal medya hesapları açılması
 • Hesap optimizasyonu,
 • İçerik üretimi,
 • Özel gün paylaşımları,
 • Hedef Kitle Analizi,
 • Facebook ve Instagram reklam oluşturulması ve takibi
 • Şikayet ve imaj yönetimi
 • Raporlama
 • Maliyet planlaması ile minimum bütçe, maksimum geri dönüş,
 • Instagram organik takipçi çalışması
 • Telefon & Toplantı

En İyi Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti Nereden Alınır?

En iyi Sosyal medya danışmalığı hizmetini almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

“Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti Ferhat Burak Maden’den Alınır”

Sosyal Medya Uzmanı Ferhat Burak Maden’den profesyonel sosyal medya danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İstanbul sosyal medya uzmanı olarak öne çıkarak, 2016 yılından beri birçok firmaya kurumsal sosyal medya hizmeti verdim. Kriz anlarında bile etkili stratejiler geliştirerek sizlere yardımcı olacağım.

Profesyonel sosyal medya danışmanlığı veren birçok kişiden farkım işimi itinayla yapıyor olmam ve size performans garantisi vermemdir. Sayfanızın ihtiyaçlarını tüm parametrelere dikkat ederek en iyi çözümü sunarım. Hizmet sonrası size kahvenizi yudumlayarak büyümeyi izlemek kalacaktır..

Ben hazırım eğer sende kararlıysan formu doldur.⇓⇓⇓

  Ferhat Burak Maden

  Selam! Ben Burak, Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Öğrendiklerini Aktarmaktan Zevk Alan Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Görüşmek Üzere...

  2 Yorum

  1. Gerek yaptıkları gerekse yönlendirmeleriyle işletmemize vermiş olduğu katkıların sonucunu ilk aydan almaya başladık. E-Ticaret yönetimi ve sosyal medya hesaplarımızın yönetimini istikrarlı yöneten, iş disiplinine sahip değerli bir uzmandır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu