Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya uzmanı aramaya koyulduysanız ve danışmanlık almak istiyorsanız bu yazım tam size göre. Tüm şeffaflığı ile freelancer sosyal medyacı kimdir? sosyal medya uzmanı görevleri nelerdir, danışmanlık fiyatlarını neler belirler tüm merak ettikleriniz bu yazıda.

Sosyal medyanın kullanımın artması ile birlikte şirketler sosyal medya hesaplarını yönetecek ve reklam kampanyalarını yapacak yetkin sosyal medya uzmanı arayışına girmeye başladılar. Lakin her sektörde olduğu gibi bu sektörde de post atmayı öğrenen herkes kendini sosyal medyacı ilan etmiş. Peki ülkemizde 100 binin üzerinde sosyal medyacı var ise şirketinize uygun sosyal medya uzmanını nasıl işe alırsınız.

Sosyal Medya Uzmanı Ne Demek?

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya uzmanı, şirketlerin sosyal medyada marka bilinirliğini arttırmaktan sorumludur. Bu çalışmaları Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere tüm platformlarda içerik üretmekten sorumlu kişidir. Ayrıca sosyal medya reklamlarına da hakim olmalıdır.

Sosyal medya uzmanı site ölçümleri yapabilir, kitle ile etkileşime girebilir ve yaratıcı tasarımlar yapabilir. Sosyal medyacı, sosyal medyada hedeflenen kitleyi anlamalı, kitleye hitap eden ve her kanala özgün ikna edici içerik üretmelidir. Ayrıca sosyal medya uzmanı strateji geliştirme, yönetim, müşteri hizmetleri, metin yazarlığı ve veri analizinden sorumlu olabilir.

Sosyal Medya Reklam Danışmanlık Fiyatları

Markanızın sosyal medyadaki varlığını geliştirmek veya sosyal medya reklamcılığı yoluyla hedeflenen potansiyel müşterileri ulaşmak istiyorsanız, sosyal medya reklamcılık hizmetlerimiz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya reklam danışmanlık fiyatları sizin reklamlara ayırdığınız bütçeye göre değişkenlik göstermektedir. Aylık 300 bin tl reklam harcayan ile aylık 30 bin reklam harcayan firmalar arasında danışmanlık ücretinde farklılıklar vardır. En büyük sebebi ise bütçe ne kadar artarsa yönetim süresi ve kabiliyeti artmaktadır. O yüzden sosyal medya danışmanlığı almak istiyorsanız whatsapp’dan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlık Fiyatları

Sosyal medya danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız Ferhat Burak Maden iyi bir seçim olacaktır. 2016 yılından bu yana bir çok firmaya verdiğim sosyal medya hizmeti ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktayım. Sosyal medya hesaplarınızın kurulumundan yükselişe geçmesine kadar tüm aşamalarda yanınızda olacağım. Kriz anlarında profesyonel bakış açısıyla etkili çözümler sunarım.

Sosyal medya yönetim danışmanlığında sektörünüz, haftalık paylaşım sayısı belirlenen KPI’lar aylık danışmanlık ücretinde değişkenlere sebebiyet vermektedir. Bu nedenle whatsapp’dan iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

sosyalmedyauzmanı

Sosyal medya uzmanı, bir markanın sosyal medya stratejisini planlamaktan sorumludur. Şirket hedeflerine uygun plan oluşturmayı, hedeflere ulaşmak için stratejiler geliştirmeyi ve genellikle bir markanın hedef kitlesine uyacak şekilde farklı sosyal medya kanallarını keşfetmeyi, test etmeyi ve optimize etmeyi içerir.

Sosyal Medya Yöneticisinin adımları strateji oluşturma, etkileşim kurma, ölçme ve deneme olarak ayrılabilir. İlk olarak, belirli bir hedef belirlemeniz ve bu hedefe ulaşmak için sosyal medya stratejilerinizi uyumlu hale getirmeniz gerekir. Örneğin, genç alışverişçiler arasında farkındalık oluşturmak istiyorsanız Instagram’da bir influencer programı oluşturmaya karar verebilirsiniz.

Oradan, kitlenizle sosyal medyada etkileşim kurmanız, bir marka profili oluşturmanız ve kitlenizde yankı uyandıran içerik oluşturmanız gerekir.

Her kanalın kendi optimizasyon algoritması ve taktikleri vardır. Sosyal medya kanallarında zamanlama, Sosyal medya uzmanlarının yaptığı işin büyük bir parçasıdır. Gönderilerin düzenli olarak ve belirli kanallarda en uygun gün ve saatlerde planlanmasını sağlar.

Bu unsurlar belirlenirken, Sosyal Medya uzmanı da her platformdaki metrikleri ve içgörüleri izleyerek sonuçları ölçmesi gerekir. Hangi kanalların en etkili olduğunu ve hangi içeriğin en fazla etkileşimi sağladığını görmek için ölçümleme yapar. Bu verilerle, Sosyal Medya Uzmanları yeni içerik deneyebilir ve yüksek performanslı gönderileri optimize edebilir.

Ayrıca Sosyal Medya Uzmanları sosyal medya reklamlarında sorumlu olacağı için bu konularda usta olmaları gerekecek.

 • Şirkete fayda sağlayacak düzeyde içerik oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamak,
 • Araştırma yaparak sosyal medyadaki kitlenize ulaşmak için stratejisi oluşturur.
 • Kriz yönetimini sağlayarak olumsuz haberlere karşı önlem almak yada düzeltmek,
 • Kurumsal kimliğe özgün sosyal medya sayfaları ve profilleri oluşturmak,
 • Sosyal medyadan gelecek organik trafik için analiz raporlarını incelemek,
 • Sosyal medya trendlerine hakim olmak

Genellikle sosyal medya uzmanı olarak çalışanların firmalara katkıları bunlardır. Fakat günümüzde bunlara ek olarak grafiker ihtiyacını karşılamaları da beklenir.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar? İş Tanımı Nelerdir?

Sosyal Medyacı sorumlulukları işe bağlı olarak değişebilir. Standart Sosyal Medya Uzmanı iş tanımı muhtemelen aşağıdaki iş sorumluluklarının tümünü veya çoğunu içerecektir:

 • Araştırma, platform belirleme, DM ve hedef kitle tanımlaması yaptıktan sonra sosyal medya stratejilerini geliştirir, uygular ve yönetir.
 • Hedef kitleye uygun müşteri bağlantıları oluşturan, marka bilinirliğini artıran ve takipçileri markayla ilişki kurmaya teşvik etmeye çalışır.
 • Sosyal medya kampanyaları geliştirmek için satış ve pazarlama ekipleriyle işbirliği yapar
 • En son sosyal medya en iyi uygulamaları ve teknolojileri ile güncel kalır
 • Şirketin sosyal içeriğinin görünürlüğünü artırmak için her platformda şirket sayfalarını kurar ve optimize eder
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikleri denetler
 • Editoryal takvimler ve sendikasyon programları oluşturun
 • İçeriğin bilgilendirici ve çekici olmasını sağlamak için metin yazarları ve tasarımcılarla birlikte çalışır

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur?

sosyalmedyauzmani

Sosyal medya uzmanı olmak için resmi bir üniversite kriteri bulunmamaktadır. Çünkü bu mesleğin bir üniversitesi de yoktur. Bazı firmalar adayların grafikerlerden belirtmektedir. Aslında çok yanlış bir seçimdir.

Sosyal medya uzmanı olmak isteyenlerin benden sıklıkla sosyal medya eğitimi almak için başvuruyorlar. Şuan için sosyal medya eğitimi vermemekteyim. Yoğun istek üzerine çalışmalarımı başlattım. Sizlere en yankın zamanda sosyal medya uzmanlık eğitimi hazırlamış olacağım. Takipde kalın.

Sosyal Medya Uzmanında Olması Gereken Özellikler

Sosyal Medya Uzmanında Olması Gereken Özellikler

Markanın bilinirliğini arttırması beklenen sosyal medya uzmanının yaratıcı yönünün kuvvetli olması beklenir. İşverenlerin genellikle sosyal medya uzmanında aşağıdaki özelliklere sahip olmasını bekler.

 • Sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip olması
 • Çoklu görevleri başarı ile tamamlaması,
 • Ekip çalışmasına uyum sağlaması,
 • Özel gün çalışmalarında ekip gerisinde kalmaması.

Bir Sosyal Medya Uzmanı Bütün Gün Ne Yapar?

sosyal medya uzmanı ne yapar

Sosyal Medyacı günlerini sosyal medya stratejisini planlamak ve yürütmekle geçirir. Çeşitli platformlarda içerik oluşturmak, yayınlamak ve reklamlar kurmak için harcarlar. instagram reklam uzmanı ise instagramda güncel reklamları oluşturmak ve optimize etmekle geçer.

Bir Sosyal Medya Uzmanının ayrıca her platformdaki metrikleri ve içgörüleri izleyerek sonuçları ölçmesi gerekir. Hangi kanalların en etkili olduğunu ve hangi içeriğin en fazla etkileşimi sağladığını görmek için çalışmalar yapar.

Amaç, sosyal medya pazarlama yol haritasının tüm yönlerinden stratejik olarak yararlanarak kademeli olarak üstün müşteri katılımı ve yakınlığı, web sitesi trafiği ve gelir elde etmektir.

Sosyal Medya Uzmanları, her bir sosyal medya kanalının nasıl çalıştığı ve içeriğin bu kanallarla etkileşime girmesi için nasıl optimize edileceği konusunda sağlam bir bilgiye sahip olmalıdır.

Sosyal Medya Hizmetleri

sosyal medya satış uzmanı

 • Firmanıza ait sosyal medya hesapları açılması
 • Hesap optimizasyonun yapılması
 • İçerik üretimi ve planlanması
 • Özel günlere özel paylaşımların yapılması
 • Hedef kitle analizi yapılarak kitlenize ulaşılması
 • Facebook ve Instagram reklam oluşturulması, takibi ve yönetimi
 • Şikayet yönetimi
 • Aylık raporlama
 • Maliyet planlaması yapılması
 • Sosyal medyada organik takipçi arttırma çalışmaların kurgulanması
 • Talep üzerine Telefon & Toplantı
 • ve çok daha fazlası

En İyi Sosyal Medya Uzmanı ve Sosyal Medya Danışmanlığı Nereden Alınır?

Profesyonel Sosyal medya uzmanı ile çalışmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sosyal Medya Uzmanı Ferhat Burak Maden’den profesyonel sosyal medya danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 2016 yılından beri birçok firmaya kurumsal sosyal medya uzmanlık hizmeti verdim. Kriz anlarında bile etkili stratejiler geliştirerek sizlere yardımcı olacağım. Ayrıca instagram reklam uzmanı arıyorsanız tam yerindesiniz. Şimdiye kadar milyonları aşan instagramda bütçeler yönettim.

Profesyonel sosyal medya danışmanlığı veren birçok kişiden farkım işimi itinayla yapıyor olmam ve size PERFORMANS GARANTİSİ vermemdir. Sayfanızın ihtiyaçlarını tüm parametrelere dikkat ederek en iyi çözümü sunarım. Hizmet sonrası size kahvenizi yudumlayarak büyümeyi izlemek kalacak.

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan 🏆️SEO | PPC | SMM | Analytics | 🔥 E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... 👋

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu