Facebook

İşletmeler için Facebook Canlı Akış Nasıl Kullanılır?

Facebook Live, Facebook takipçilerinizle etkileşim kurmanın ve Haber Akışı algoritmasını yenmenin harika bir yoludur. Yalnızca akıllı telefonunuzu kullanarak canlı videolar yayınlayın.

Facebook Live 2016’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri platformdan 3,5 milyardan fazla yayın gönderildi. Sadece bu değil, 2 milyardan fazla insan bir Facebook Live videosu izledi . Bu, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası.

Ne anlama geliyor? Basit: Facebook Live, sosyal medya katılımını artırmanın harika bir yoludur. Facebook Live videoları ayrıca normal Facebook videolarından altı kat daha fazla etkileşim alır. Yani sadece takipçileriniz onu sevmeyecek, aynı zamanda Facebook algoritmasındaki içeriğinizi de artıracak .

Başlamak da kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey bir mobil cihaz ve elbette doğru adımlar.

Facebook Live Nasıl Kullanılır?

Bir Facebook Live videosunu başlatmak, kişisel bir profil veya işletme sayfanızı kullanmanıza bağlı olarak biraz farklılık gösterir.

Neyse ki, aşağıda ikisini de nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

İşletme sayfanızdan mobil Facebook Live videosu nasıl oluşturulur?

 1. Mobil cihazınızda Facebook uygulamasını açın.
 2. İşletme sayfanıza gidin ve Gönder’e dokunun.
 3. Canlı Başlat’a dokunun.
 4. Videonuzun bir açıklamasını ekleyin.
 5. Ekleme ayrıntıları: dokunun konum simgesi uygunsa konumunuzu etiket ve dokunun yüz simgesini Eğer ne yaptığınızı hakkında daha fazla bilgi eklemek istiyorum.
 6. Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun, ardından videonuz için hedef kitleyi seçmek için İzleyici Kısıtlamaları’na dokunun.
 7. Videonuzun hedef kitlesini yaş, cinsiyet ve konuma göre seçin.
 8. Geri dönün ve Canlı Video Başlat’a dokunun.

Kişisel profilinizden mobil Facebook Live videosu nasıl oluşturulur?

 1. Mobil cihazınızda Facebook uygulamasını açın
 2. Haber beslemenizde, ekranın üst kısmındaki Canlı’ya dokunun . Alternatif olarak, Aklınızda ne var? Öğesine dokunabilirsiniz ve ardından Canlı Yayına Geç öğesine dokunun .
 3. Videonuzu herkese açık mı, yalnızca arkadaşlar tarafından mı, bir grupta mı yoksa yalnızca özel bir listede mi görünür yapacağınızı seçmek için Kime: alanına dokunun .
 4. Aynı ekrandan, canlı videonuzu gönderi olarak mı yoksa sadece Facebook hikayenizle mi paylaşacağınızı seçin. Not: Videoyu yalnızca Hikayenizde paylaşmayı seçerseniz, video yalnızca siz yayınlanırken kullanılabilir olacak – profilinize kaydedilmeyecektir.
 5. gidin aşağı Bildirimler ve emin Gönder Bildirimler açıldığında geçiş üzerinde canlı gittiğinde arkadaşları ve takipçileri bildirmek.
 6. Videonuzun bir açıklamasını ekleyin.
 7. Şimdi ayrıntıları ekleyin:Videonuzda sizinle birlikte görünen herkesi etiketlemek için kişi simgesine dokunun. Uygunsa konumunuzu eklemek için konum simgesine dokunun. Nasıl hissettiğiniz veya videonuzda hangi etkinliği sergilediğiniz hakkında daha fazla bilgi eklemek için yüz simgesine dokunun.
 8. Kendi başınıza yayınlamak için Canlı Video Başlat seçeneğine veya başka bir konumdaki başka bir kişiyle yayın yapması için Arkadaş Getir seçeneğine dokunun .
 9. Canlı Video Başlat’a dokunun .

Bilgisayarınızda bir Facebook Live videosu nasıl oluşturulur

 1. Haber beslemenizdeki Gönderi oluştur kutusundaki üç noktayı tıklayın
 2. Ardından Canlı Video’ya tıklayın
 3. Bilgisayarınızın yerleşik web kamerasını kullanmak için Kamera’ya tıklayın
 4. Videonuzun nerede görüneceğini seçin ve açıklamanızı ekleyin
 5. Videonuz için bir başlık ekleyin
 6. Yayını Başlat’ı tıklayın

Facebook Canlı yayınınız sırasında, canlı görüntüleyenlerin sayısını, izleyen arkadaşlarınızın adlarını ve gerçek zamanlı bir yorum akışını göreceksiniz. Yayınınızı bitirdikten sonra, yalnızca hikayenizle paylaşmayı seçmediyseniz, gönderi profilinize veya Sayfanıza diğer videolar gibi kaydedilir.

Canlı yayınlar dört saate kadar sürebilir.

Facebook Live kullanmak için 10 ipucu

Artık nasıl canlı yayınlanacağını tam olarak bildiğinize göre, akış deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanız için işte size 10 ipucu ve en iyi uygulama.

1. Yayınınızı planlayın

Canlı yayın yapmak, ne olacağını tahmin edemeyeceğiniz anlamına gelir. Ancak bu, onu kanatlandırmanız gerektiği anlamına gelmez.

Herhangi bir çevrimiçi içerik türü gibi, bir Facebook Live yayınının da bir amacı olmalıdır. Facebook akışına başlamadan önce, yayınınızın ne hakkında olduğunu, içinde ne söylemek (veya yapmak) istediğinizi ve diğer bazı içerik biçimlerinin aksine Facebook Canlı akışı olarak neden mantıklı olduğunu düşünün.

Elinizde bulundurmanız gereken konuşma konularının bir listesini hazırlayın. Onlara asla ihtiyacınız olmayabilir, ancak kamera açıldığında aniden donarsanız veya bir misafirle konuşmanızda bir durgunluk yaşarsanız yayınınızı kaydedebilirler.

2. Kendiniz olun

İzleyiciler sosyal videonun güzel olmasını beklerken , izleyiciler genellikle Facebook Live videosunda tam tersini yaşarlar. Prodüksiyon değeri daha az profesyonel ve daha ham olma eğilimindedir ve birçok izleyici bunu daha gerçekçi olarak algılar.

3. Takipçilere önceden haber verin

Facebook ve diğer ağlardaki teaser gönderileriyle insanlara canlı yayınınız hakkında önceden bilgi verin. Facebook , izleyicilerinize canlı yayınınız hakkında önceden bilgi vermenin “beklenti  oluşturduğunu” söylüyor . İzleyicilerden Canlı bildirimlere abone olmalarını da istediğinizden emin olun, böylece ne zaman canlı yayına başladığınızı her zaman bilirler. Tek yapmaları gereken, Facebook Live videonuzun altındaki Takip Et düğmesine tıklamak.

4. İnternet bağlantınızı ve ekipmanınızı kontrol edin

Yayına başlamadan önce güçlü bir sinyal aldığınızdan emin olmanız önemlidir. WiFi ideal olsa da, eğer mevcut değilse, 4G bağlantısı iyi çalışır.

Ayrıca ekipmanınızı önceden kontrol etmelisiniz. Videoyu hayranlarınızla paylaşmadan önce aydınlatma ve ses ekipmanınızın ne kadar iyi çalıştığını önizlemek için Facebook Canlı kitlenizi Yalnızca Ben olarak ayarlamayı deneyin .

 • Özellikle röportajlar için harici mikrofonlar . Yalnızsanız, kulaklıklarınızdaki yerleşik mikrofonu kullanabilirsiniz.
 • Sabit bir çekim sağlamak için bir tripod. Bir tanesine sahip değilseniz, cihazınızı bazı kitaplara veya bir duvara yaslayabilirsiniz.

5. Videonuz için ikna edici bir açıklama yazın

Açıklamanız, insanlara videonuzun ne hakkında olduğunu anlatır. İyi olan, izleyicinin dikkatini çeker ve kötü olan kaydırmaya devam etme olasılığını artırdığı için seyredilmez.

Bir hikaye anlatmak için açıklamanızı iyi kullanın. Yayınınızın neyle ilgili olduğu hakkında bağlam verin ve insanların neden izlemek isteyeceklerini netleştirdiğinizden emin olun.

6. Diğer kişileri ve konumunuzu etiketleyin

Yeni izleyiciler tarafından keşfedilme ve etkileşim kurma şansınızı artırmak için Facebook Live videonuzun etiket seçeneklerinden yararlanın.

Örneğin, Facebook Live akışınızda bir endüstri etkileyicisiyle röportaj yapıyorsanız, onu videoda etiketleyin. Bunu yaptığınızda, takipçilerinin haber akışlarında görünecekler ve videonuzun erişimini artırarak yeni izleyiciler çekecekler.

Ayrıca, konumunuzu etiketlediğinizde, izleyicilere nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bildirerek yayınınızı kişiselleştirirsiniz. Örneğin, bir endüstri konferansında olabilirsiniz. İzleyicilerinize bunu bildirin! Facebook Live’ınız için bağlam sağlar.

7. İnsanların yarı yolda katılabileceğini unutmayın

Canlı yayınınıza hemen herkes katılmayacak. Facebook, “insanları izlemeye devam etmeleri için ilham veren” üç dakikadan uzun videolara öncelik verdiklerini söylüyor .

Bu yüzden videonuzu biraz daha uzatmaktan korkmayın. Videonuza harika bir giriş yapın ve her şeyi ilk birkaç dakikaya sıkıştırmaya çalışmayın çünkü bazı insanlar söylediklerinizi özleyebilir.

Başka bir kişiyle röportaj yapıyorsanız, klasik bir radyo röportaj tekniği, devam eden canlı videonuza katılan kişiler için bağlam oluşturmaya yardımcı olabilir. Görüntüleyenlerin konuşmanın akışını kesintiye uğratmadan kiminle konuştuğunuzu bilmelerini sağlamak için, sık sık bir sorunun başında misafirinizin adını söyleyin.

Bir marka filigranı veya markalı bir arka plan, insanların canlı yayınınıza katılır katılmaz izledikleri içerikler hakkında biraz bilgi edinmelerine de yardımcı olabilir.

Videonuz için ilgi çekici ve bilgilendirici bir açıklama yazmanın ve ayrıca daha önce bahsedilen etiketleme özelliklerinden yararlanmanın önemli olmasının bir başka nedeni de budur.

8. Hedef kitlenizle etkileşim kurun

Her tür sosyal içerikte olduğu gibi, Facebook Live videosunda da etkileşim önemlidir. Facebook, yorum yapanlara adıyla merhaba demeyi ve ardından yorumlarına yanıt vermeyi önerir .

Videoyu barındıran sizseniz, izleyici yorumlarına ayak uydurmak zor olabilir. Mümkünse, konuşmaya odaklanabilmeniz için, gelen yorumlara yanıt verecek birini görevlendirin. Bu kişi, canlı olarak yanıtlamanız gereken bir soru olup olmadığını size bildirebilir veya insanları yorumlarda ilgili kaynaklara yönlendirebilir.

Önceden hangi kaynaklara ihtiyacınız olabileceğini düşünün, böylece sorular gelmeye başlarken parmaklarınızın ucunda bir liste olabilir.

Etkileşimi teşvik etmek için izleyicilere video içeriğinizle ilgili bir soru soran bir yorumu sabitlemeyi deneyin. Yorumunuzu yazın, yayınlayın , ardından dokunup Bu Yorumu Sabitle’ye dokunun .

9. Çalışmanızı yeniden kullanın

Canlı videonuz, sona erdikten sonra Facebook’ta görünür durumda kalır. Ancak, belirli önemli noktaları veya harika anları vurgulayan bir veya daha fazla kısa videoda düzenlemeyi düşünmelisiniz.

Daha sonra bunları normal Facebook videoları olarak paylaşabilir veya diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Bu, insanları size gelmeye zorlamak yerine, kullandıkları platformlarda onlara ulaşmanızı sağlar.

Bununla birlikte, videonuzu diğer platformlarda paylaştığınızda, içeriğin bir Facebook Live akışından geldiğini söyleyebilir ve hayranlarınızı sizi Facebook’ta takip etmeye veya yeninizi ilk gören kişi olmak istiyorlarsa Canlı video bildirimlerine kaydolmaya teşvik edebilirsiniz.

10. Düzenli bir programa göre yayına alın

Facebook algoritması, “izleyicilerin içeriğinizi izlemeye ne sıklıkta döndüğünü ve haftalık olarak kaç tane tuttuğunuzu” dikkate alır. Bu, düzenli bir programda canlı yayın yapmanın, izleyicileri sizden ne bekleyeceklerini bildikleri için düzenli olarak geri gelmeye teşvik edeceği anlamına gelir.

İlgi Çekici 9 Facebook Live Video Fikri

Artık Facebook Live için en iyi uygulamalardan bazılarını bildiğinize göre, bazı harika video fikirlerine bir göz atalım.

Biraz ilham arıyorsanız ve izleyicilerinize harika ve ilgi çekici içerikler vermek istiyorsanız, bu fikirlerin herhangi birini veya tamamını kullanın.

1. Tatiller, trendler ve özel etkinlikler

Bir trende atlamak, markanızın konuşmaya dalması için harika bir yoldur. Bu bir tatil, manşetlere konu olan bir konu olabilir! Alakalı ve yararlı olduğu sürece, onu canlı yayınınızın odak noktası haline getirebilirsiniz ve insanlar sizi izleyecektir.

Uluslararası Kadınlar Günü, Londra’daki The National Gallery’nin bir Facebook Live yayınındaki koleksiyonundan belirli bir resmin tarihine dalması için harika bir neden oldu.

Video sonunda 27.000’den fazla görüntülendi – bir sanat eserinin yaklaşık 12 dakikalık, oldukça akademik bir tartışması için etkileyici bir izleyici kitlesi oluşturdu.

2. Soru-Cevap ve röportajlar

Facebook Live, bir endüstri lideriyle röportaj yapmak için harika bir platform sağlar. Tüm içeriği izleyicilerinize yayınlamakla kalmaz, izleyiciler de yorumlar yoluyla sorular sorabilir.

Bu, görüntüleyenlerinizin sorularını yanıtlayarak ve yararlı içerikler sunarak ilgisini çekme fırsatı verir. İhtiyacınız olan tek şey bir ev sahibi ve istekli ve ilginç bir misafir (veya birkaç). İzleyiciler, yorumlara katılıp sorular sorarak deneyimi etkileşimli hale getirebilir.

Yazar ve podcaster Adam Grant, astronot Scott Kelly’den Sheryl Sandberg’e ve Malala Yousafzai’ye kadar ilginç insanlarla düzenli olarak röportaj yapıyor. Bunları sıklıkla Facebook Sayfasında canlı videolar olarak paylaşıyor.

Adam’ın ilişki uzmanı Esther Perel ile yaptığı canlı röportaj 164.000 görüntüleme aldı.

3. Son dakika haberleri ve duyurular

Trendlere atlamanın ne kadar önemli olduğundan daha önce bahsetmiştik. Facebook Live’da haber ve duyuru akışını bu kadar harika yapan da budur.

Tıpkı haber kuruluşları gibi, markalar da “haberler” hedef kitlenizle alakalı olduğu sürece son dakika haberlerini canlı yayınlayabilir.

America’s Next Top Model, hayranların sezon boyunca gösteriye dahil olmasını sağlamak için Facebook akışını kullanıyor. Platform, son sezondaki en iyi 14 finalisti açıklamak için bariz bir seçim yaptı.

Finalistlerin isimlerini açıkladıktan sonra, Tatiana Price (23. döngüden ikincisi) ve Drew Elliott (gösterinin jürilerinden biri) canlı yorum akışındaki hayranların sorularını yanıtladı. 16 dakikalık video 160.000’den fazla izlendi ve 1.500 tepki aldı.

4. Performanslar ve canlı etkinlikler

Facebook Live, aşağıdakiler gibi canlı etkinlikleri izlemek için mükemmel bir platformdur:

 • Konferanslar
 • Paneller
 • Dersler
 • Konserler
 • Atölyeler

Bunu yapmak, deneyimi daha geniş bir kitleye açar – bu, yayınladığınız canlı etkinlik markanız tarafından üretiliyorsa harikadır.

Etkinliklerde canlı yayın yapmak aynı zamanda tüm güçlü FOMO (kaçırma korkusu) faktörünü artırmaya yardımcı olarak bir sonraki etkinliğiniz için heyecan ve beklenti oluşturmanıza yardımcı olur. Takipçilerinizin daha sonra başka bir etkinlikte size katılmasını istiyorsanız bu harika bir yoldur.

Hastalık Kontrol Merkezleri, çalışmaları ve insan sağlığı konularıyla ilgili önemli konferansların canlı akışlarını düzenli olarak yayınlar – çocuklukta obeziteyi önleme konulu bu oturum da dahil.

5. Perde arkasına geçin

Kamera arkası içerikleri inanılmaz derecede popüler olmasının iyi bir nedeni var. Hedef kitlenize, sevdikleri markayı bu kadar çok oluşturmanın ne olduğuna bir göz atmanızı sağlar.

Facebook Live, izleyiciye gerçek zamanlı olarak etkileşim kurma, sorular sorma ve yayının yönünü etkileme fırsatı vererek işleri bir adım öteye taşır.

6. Ürün demoları ve öğreticiler

Bir ürün demosu veya bir nasıl yapılır öğreticisi barındırmak, işletmenizin ürünlerini ve hizmetlerini gösterirken takipçilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

Bir spor koçu olduğunuzu hayal edin. Facebook Live’ı şunları yapmak için kullanabilirsiniz:

 • İzleyicilere yeni bir antrenmanın nasıl yapılacağını gösterin.
 • Sattığınız yeni bir sağlık takviyesi nasıl karıştırılır.
 • Spor salonu için ısınmanın en iyi yolu.

Ev sahibi ve eski mahkum Martha Stewart bunun ustasıdır. Aşçılık ve el işi projeleri Facebook Live için mükemmel ve düzenli olarak yüz binlerce görüntüleme alıyor. Stratejisinin dehası, her videonun Martha Stewart imparatorluğunun diğer ürünlerini tanıtmak için kullanılmasıdır – PBS’deki TV programı, Michaels’tan yaptığı el işi malzemeleri veya kitaplarından biri.

Jennifer Garner’ın da katıldığı bir Facebook Live yemek pişirme videosu yarım milyondan fazla görüntülendi. Video, Martha Stewart Dergisi’nin son sayısını tanıtıyor.


Martha Stewart ekibi, yorumlardaki hayran sorularını yanıtlama konusunda da harika bir iş çıkarıyor ve onları daha fazla Martha Stewart kaynağı ve ürününe yönlendiriyor.

7. Ürün veya kampanya lansmanları

Bir kampanyanın başlatılması için bir Facebook Live videosunu duyurmak, izleyicilerinize anlatmayı planladığınız her şey için beklenti oluşturmak için iyi bir yol olabilir. Canlı akışı önceden tanıttığınızdan ve hayranların tüm ayrıntıları ayarlamalarını sağladığınızdan emin olun.

Facebook’un Oculus Quest adlı yeni VR oyun ürününü tanıtan canlı Oculus Connect 5 açılış konuşması, çevrimiçi olduğu ilk dört saatte 300.000’den fazla görüntülendi.

8. Düzenli olarak planlanmış bir canlı gösteri düzenleyin

Facebook Watch’un piyasaya sürülmesiyle Facebook, düzenli video programlamanın oluşturulmasını teşvik ediyor ve canlı yayınlar için özel hakların peşine düşüyor.

Watch, tüm işletmeler için en uygun seçenek olmasa da, herkes düzenli olarak planlanmış bir Facebook sayfası canlı video dizisi oluşturabilir.

9. Etkileyici bir kişiyle işbirliği yapın

Facebook Live, sektörün fikir liderlerini ve etkileyicileri dahil etmek için harika bir fırsat. Bunu yapmak marka bilinirliğinizi arttırır ve yeni kitleler çekmenize yardımcı olur.

Sonuçta, bunlar hedef takipçinizin zaten bilmesi ve saygı duyması gereken tanınabilir insanlardır. Onları yanınıza aldığınızda, sosyal kanıtınız artar.

Facebook Live Hakkında Sık Sorulan Sorular

Facebook algoritması Facebook canlı videosunu nasıl ele alıyor?

Facebook, Canlı videoyu platformda paylaşılan diğer videodan farklı bir içerik türü olarak kabul eder. Bu ayrım markalar için önemlidir, çünkü Facebook algoritmasının yerel video ve Canlı videoyu farklı şekilde ele aldığı ve Canlı videoların canlı yayın sırasında Haber Kaynağında daha yüksek görünme olasılığı daha yüksek olduğu anlamına gelir. Canlı video, videonun sol üst köşesindeki kırmızı Canlı simgesiyle tanımlanır. Yayından sonra, video hala keşfedilebilir ve görüntülenebilir, ancak artık canlı olmadığında, Facebook buna diğer videolar gibi davranacaktır. Ancak, algoritmanın “insanlar arasında konuşmaları ve anlamlı etkileşimleri tetikleyen” içeriği tercih ettiğini unutmayın. Canlı videolar, genellikle diğer videolardan altı kat daha fazla etkileşim görür. Bu daha yüksek katılım oranları, algoritma için iyi bir sinyal olabilir. Facebook Live videosunun ayrıca kendi bildirim sistemi vardır. Bir kişi veya Sayfa bir Facebook Live beslemesini başlattığında, sık etkileşim kurdukları veya yakın zamanda etkileşimde bulundukları kişiler bir bildirim alabilir. İzleyiciler abone olmayı seçebilir, bu da yayıncı Canlı yayına geçtiğinde bilgilendirilecekleri anlamına gelir.

Canlı videolar Facebook'ta nerede görünür?

Canlı videolar, izleyicilerin haber kaynaklarında ve videoyu kaydeden kişinin sayfasında veya profilinde görünür. Yayın bittiğinde, videoyu yalnızca hikayeleri yayınlayacak şekilde ayarlamadıysanız, video tıpkı normal bir video gibi sayfanızda veya profilinizde görünecektir. İçeriğinizi beğenerek veya yorumlayarak sizinle sık sık etkileşim kuran kişiler, canlı yayına geçtiğinizde bir bildirim alabilir.

Facebook'ta ne kadar süreyle canlı kayıt yapabilirsiniz?

Facebook Live videoları, masaüstünde kayıt yapıyorsanız sekiz saate kadar veya mobil cihazda dört saat uzunluğunda olabilir. Bu yazının sonunda açıklanan yayınlama araçlarından birini kullanarak kesintisiz 24 saat ücretsiz bir teklif sunan sürekli bir besleme seçebilirsiniz.

Bir mobil cihazdan yayın yapmam gerekiyor mu?

Hayır. Doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan veya masaüstü bilgisayarınızdan da yayınlayabilirsiniz. Canlı videoya ilk başladığınızda, mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan yayın yapmak en kolay seçenektir ve özel bir beceri veya ekipman gerektirmez.

Facebook Live ile profesyonel video ekipmanı kullanabilir miyim?

Evet. Canlı video becerilerinizden emin olduğunuzda veya size yardımcı olacak bir teknik ekibiniz varsa, daha profesyonel ekipman kullanmanıza olanak tanıyan seçenekler vardır.

1. Facebook Live API (Yalnızca Sayfalar)

Facebook Live API , yayıncıların “Canlıyı mevcut yayın kurulumlarına sorunsuz bir şekilde dahil etmelerine” olanak tanır. Bu, kamera değiştirme, anında yeniden oynatma, ekran grafikleri ve özel efektler gibi özellikleri etkinleştirir.

API, geliştirici becerileri gerektirir. Başlamak için Facebook’un Grafik API’siyle Canlı Video akışı yapmaya yönelik Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzundaki adımları izleyin . Facebook’un bu yayın seçeneği için kablolu bir İnternet bağlantısı (wifi yerine) önerdiğini unutmayın .

2. Sayfalar için Canlı Video yayınlama aracı (Yalnızca Sayfalar)

Bu seçeneği kullanmak için, Livestream veya Wirecast gibi RTMP veya RTMPS’yi destekleyen araçlara (yazılım veya donanım) ihtiyacınız olacak. (Bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, mobil cihazınızdan yayın yapmaya devam etmek veya ayrıntıları ele almak için bir teknik yardımcısı getirmek iyi bir fikirdir.) Araçları hazırladıktan sonra, canlı videonuzu nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır. :

 1. Sayfanızda, Yayınlama Araçları’na gidin.
 2. Videolar’ın altında Video Kitaplığı’nı ve ardından + Canlı’yı seçin .
 3. Click Bağlan , sonra yazılım bağlamak için gitmeye mesaj .
 4. Hedef kitlenizi hedefleyin ve açıklamanızı ekleyin.
 5. Videonuz için bir başlık ve etiketler ekleyin.
 6. Yayın anahtarı ve sunucu URL’si gibi akış kimlik bilgilerinizi ekleyin.
 7. Sunucu URL’sini ve yayın anahtarını kopyalayıp yazılımınıza yapıştırın.
 8. Click Git Canlı hemen görüntüsünü kaydetmek için, ya Program (önceden bir haftaya kadar) gelecekteki bir tarih için videonuzu kurmak.

3. Haber akışınızdan (profiller, Sayfalar, gruplar ve etkinlikler) profesyonel ekipmanlarla canlı yayına geçin

Bu araç temelde Sayfalar için Canlı Video yayınlama aracıyla aynıdır, ancak profiller, gruplar ve etkinlikler için de kullanılabilir.

 1. Haber akışınızdaki Gönderi oluştur kutusundan Canlı veya Canlı Video seçeneğine tıklayın .
 2. Yazılımınızı bağlamak için Bağlan’a tıklayın .
 3. Videonuzun nerede görüneceğini seçin ve açıklamanızı ekleyin.
 4. Videonuz için bir başlık ekleyin.
 5. Sunucu URL’sini ve yayın anahtarını kopyalayıp yazılımınıza yapıştırın.
 6. Click Git Canlı hemen görüntüsünü kaydetmek için, ya Program (önceden bir haftaya kadar) gelecekteki bir tarih için videonuzu kurmak.

 

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan ?️SEO | PPC | SMM | Analytics | ? E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... ?

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu