Facebook

2020’de İşletmeler için Facebook Nasıl Kullanılmalıdır?

Muhtemelen Facebook pazarlamasında ustalaşmanın 2020’de başarılı olmayı ümit eden herhangi bir marka için bir zorunluluk olduğunu söylememize gerek yok.

Facebook’un çok büyük bir kitleye sahip olduğunu zaten biliyorsunuz. Facebook her ne kadar öldü bitti dense de 2,4 milyar kişi her ay kullanıyor.

Potansiyel müşteriler zaten Facebook’ta sizinki gibi işletmeleri arıyor. Akıllı bir Facebook pazarlama stratejisi, onlarla bağlantı kurmanın tek yoludur.

Ama belki de insanların her büyüklükteki işletmeyle etkileşim kurmak için Facebook’u ne sıklıkla kullandığını bilmiyordunuz. Örneğin, Facebook kullanıcılarının üçte ikisi , yerel bir işletme Facebook Sayfasını haftada en az bir kez ziyaret ettiklerini söylüyor.

Potansiyel müşteriler zaten Facebook’ta sizinki gibi işletmeleri arıyor. Net, odaklanmış bir Facebook pazarlama stratejisi, bu mevcut kitleye ulaşmanın tek yoludur. Facebook’un ifade ettiği gibi, İşletme Sayfanız ” [sizin] çevrimiçi kimliğinizin temel taşıdır .”

İşte önümüzdeki yıl için en iyi Facebook pazarlama ipuçları.

İş Amaçlarınıza Yönelik Facebook Kurulum Kılavuzu

Bir Facebook Sayfası kurmanın hiçbir maliyeti yoktur. Sayfanızı oluşturduktan sonra, onu içerik göndermek, web sitenize bağlanmak ve Hayranlar ve takipçilerle ücretsiz olarak iletişim kurmak için de kullanabilirsiniz.

Bu, bir Facebook Sayfasını sınırlı bir bütçeyle çalışan herhangi bir pazarlamacı için inanılmaz derecede değerli bir araç haline getirir.

Facebook reklamları da dahil olmak üzere Facebook’ta ücretli pazarlama stratejilerini kullanmaya başlamadan önce bir Facebook İşletme Sayfası oluşturmanız gerekir. Dolayısıyla, Facebook’u iş için nasıl kullanacağınıza hakim olmanın ilk adımı Facebook Sayfanızı hazırlamaktır.

1. Facebook işletme sayfanızı oluşturun

 • Facebook.com/pages/create adresine gidin . Başlamak için bir Facebook kişisel hesabında oturum açmanız gerekir, ancak kişisel bilgileriniz yeni işletme sayfanızda görünmeyecektir.
 • Sayfa türünüzü seçin: İşletme / marka veya Topluluk /
 • İşletme ayrıntılarınızı girin.

2. Marka resimleri ekleyin

Profilinizi ve kapak fotoğraflarınızı yükleyin. En iyi şekilde görünmeleri için Facebook için en uygun görsel boyutlarını kullandığınızdan emin olun .

3. Sayfa bilgilerinizi tamamlayın

Sayfa Bilgilerini Düzenle’yi tıklayın ve aşağıdaki bölümleri doldurun:

 • Açıklama : Kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı açıklamak için 255 karakter.
 • İletişim bilgileri : İnsanların size ulaşmasını istediğiniz tüm yolları (web siteniz dahil) doldurun.
 • Ekstra seçenekler : İşletmenizle ilgiliyse, çalışma saatlerinizi, fiyat aralığınızı ve gizlilik politikanızı ekleyin.

4. Facebook kullanıcı adınızı oluşturun (diğer bir deyişle, özel URL’niz)

Kullanıcı adınız, insanların sizi Facebook’ta bulmasına yardımcı olur. Sayfa oluşturmak için @ Kullanıcı Adı Oluştur’a tıklayın . En fazla 50 karakter uzunluğunda olabilir.

Özel URL’niz için Facebook pazarlama fikirleri:

 • Aramaya uygun bir Sayfa adı seçin. Çoğu durumda bu sizin marka adınız olacaktır.
 • Mümkünse sosyal ağlarda tutarlı bir kullanıcı adı kullanın.

5. Harekete geçirici mesaj düğmesi ekleyin

Harekete geçirici mesaj düğmesi, insanlara size ulaşmanın, ürünleriniz için alışveriş yapmanın veya işletmenizle başka bir şekilde etkileşimde bulunmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Bir tane ayarlamak için kapak fotoğrafınızın altındaki Düğme Ekle’yi tıklayın .

6. Facebook Sayfası ayarlarınızı gözden geçirin

Facebook Sayfası ayarlarınız, sayfanızda kimin neyi gördüğü konusunda size özel kontrol sağlar. Özellikle gizlilik ve güvenlik ayarlarını anladığınızdan emin olmak için bir göz atın.

Facebook Gönderi Türleri

Artık Facebook Sayfanızı oluşturduğunuza göre, ne tür içerik göndereceğinizi düşünmeniz gerekiyor. Takipçilerinizle etkileşim kurmak için kullanabileceğiniz farklı gönderi türlerinin bir dökümü burada. İlham almak için, başarılı markalardan bazı güçlü Facebook pazarlama örneklerini ekledik.

Facebook metin yayını (diğer adıyla durum gönderisi)

Bu, Facebook gönderisinin en temel türüdür. Kelimenin tam anlamıyla bir sonraki dışında bir şey değil: Fotoğraf yok, video yok – bağlantı bile yok.

Yalnızca metin içeren bir gönderi, insanları web sitenize yönlendiremez veya dönüşümleri artıramaz, ancak sayfanıza katılımı teşvik etmek için kullanılabilir.

Facebook fotoğraf yayını

Bir metin gönderisi gibi, bir fotoğraf gönderisi de farkındalık oluşturmak veya katılımı tetiklemek için tasarlanmıştır. Genel olarak, fotoğraf gönderileri, metin gönderilerinden çok daha fazla etkileşim görür.

Fotoğraf gönderileri, özellikle görsel çekiciliği yüksekse ürünlerinizi sergilemek için harika bir yoldur veya insanların tamamen takdir etmek için kullanımda görmesi gereken bir şeydir.

Gönderinizdeki “fotoğrafın” bir fotoğraf olması gerekmediğini unutmayın. İnfografik, illüstrasyon veya başka herhangi bir görsel gibi her türlü resim olabilir.

Facebook video yayını

Ürününüzün güçlü bir görsel çekiciliği varsa, kısa bir video gönderisi ilgi çekici olabilir. Videolar Haber Kaynağında otomatik olarak oynatılmaya başladığından, yalnızca birkaç saniye uzunluğundaki bir klip bile birinin dikkatini çekmek için harika bir yol olabilir.

Orville Redenbacher’in bu yedi saniyelik videosuna bakın:

Facebook ayrıca duyurular ve anketler için kısa videolar kullanmamızı önerir. Daha uzun video gönderileri, devam eden diziler veya akılda kalıcı içerik paylaşımı için daha iyi bir kullanım sağlar. Bir hikaye anlatmak için video kullanıyorsanız, Facebook en az bir dakika ve ideal olarak üç dakika veya daha fazla zaman ayırmanızı önerir.

Buzzfeed’den Tasty’nin Yenilebilir Tarih dizisi harika bir örnek:

Video gönderilerinin takipçilerle bağlantı kurmanın önemli bir yolu olabileceği açıktır. Fotoğraf gönderilerinden bile daha yüksek katılım oranları görüyorlar. 

Facebook Live video yayını

Facebook Live videosu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Facebook’ta canlı video yayınıdır. Takipçilerinize şirketinize, ürününüze veya markanızın arkasındaki kişiliklere perde arkasından bakmalarını sağlamanın harika bir yolu olabilir.

İnsanlar 2016’da canlı yayının başlamasından bu yana, iki milyardan fazla insan bir Facebook Live videosu izledi. Canlı, duyuruları gerçek zamanlı olarak paylaşmak veya takipçilerinizle doğrudan etkileşim kurmak için harika bir formattır.

Örneğin, ister onu sevin ister ondan nefret edin, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Facebook Live’ın gücünü anladığına şüphe yok. #PeoplesPMQs videoları yüz binlerce görüntüleme alıyor.

Canlı yayına başladığınızda her şeyin olabileceğini unutmayın, bu nedenle Facebook Live video kılavuzumuzun tamamını okuyarak önceden hazırlandığınızdan emin olmak için tıklayın » ferhatburakmaden.com/isletmeler-icin-facebook-canli-akis

Bağlantılı içerik yayını (diğer adıyla bağlantı gönderileri)

Bağlantı gönderileri muhtemelen oluşturması en kolay Facebook gönderisidir. Tek yapmanız gereken, durum kutusuna bir bağlantı kopyalayıp yapıştırmak. Facebook, meta açıklamayı ve fotoğrafı otomatik olarak doldurur. Bu, çok az çabayla harika görünen bir gönderi alacağınız anlamına gelir.

Okuyuculara neden tıklamaları gerektiğini anlatmak için fazladan bir metin eklediğinizden emin olun. Bağlantı gönderilerinizin çoğu kendi içeriğinizi paylaşmalı veya kendi ürünlerinize bağlantı vermeli, ancak sektörünüzdeki diğer düşünce liderlerinin içeriğini de paylaşabilirsiniz.

Facebook anket yayını

Yukarıda bir soru sormanın Facebook kitlenizi meşgul etmesine yardımcı olabileceğinden bahsetmiştik. Bir Facebook anketi bunu bir adım öteye taşıyor.

Bir anket, hayranlara iki seçenekten birine oy verme şansı sunuyor. Oylama bittikten sonra sonuçlar kamuya açık hale gelir.

Facebook Hikayeleri

Facebook Hikayeleri , dikey biçimde görünen ve 24 saat sonra kaybolan fotoğraf veya kısa video gönderileridir. Haber Kaynağının en üstünde yaşıyorlar. Fotoğraflar beş saniye boyunca görünür ve videolar 20 saniyeye kadar uzunlukta olabilir.

Her gün yarım milyardan fazla insan Facebook Hikayelerini izliyor. Facebook’u 2020’de iş için nasıl kullanacağınızı düşündüğünüzde, Hikayeler hayranlarla bağlantı kurmanın güçlü bir yolunu sunabilir. Ve Hikayeler Haber Kaynağının en üstünde göründüğünden, Facebook algoritmasından etkilenmezler.

Sabitlenmiş yayın

Sabitlenmiş bir gönderi, Facebook Sayfanızın en üstüne “sabitlediğiniz” normal bir gönderidir. İnsanların Sayfanızın en üstünde her zaman gördüğü ilk şeydir.

Neyi sabitlemelisiniz? Belki de diğerlerinin üzerinde yükselen bir içeriğiniz vardır. Markanızı gerçekten yakalayan ve potansiyel takipçilerinize Sayfanızı neden Beğenmeleri gerektiğini tam olarak gösteren bir şey.

Bu alanı ayrıca şunları yapmak için de kullanabilirsiniz:

 • Önemli haberleri paylaşın
 • Harika bir video hazırlayın
 • Mevcut bir kampanya hakkında farkındalık yaratın

Gerçekten, insanların markanızla etkileşim kurmasını sağlayacak her şey için kullanabilirsiniz. Ve sabitlenmiş yayınınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Gönderinin sağ üst köşesinde küçük mavi bir raptiye simgesi gördüğünüzde bir gönderinin sabitlendiğini anlayabilirsiniz.

Mükemmel gönderi türü nasıl seçilir

Öyleyse, tam olarak ne tür gönderi kullanacağınızı nasıl anlayabilirsiniz? Hedef kitlenizde neyin yankı uyandıracağını öğrenmelisiniz. Bu, şunları öğrenmenize yardımcı olabilir:

 • Mevcut müşteriler, şirketiniz veya ürünleriniz hakkında neyi seviyor?
 • İnsanların, ürününüzün onların üstesinden gelmelerine yardımcı olabileceğini bildiğiniz ne gibi zorlukları var?
 • Kendinizi rekabetten nasıl farklılaştırabilirsiniz?

Diğer kanallarda iyi performans gösteren içerikler yayınlayarak başlayabilirsiniz. Harika yanıt alan içeriği tweetlediniz mi? Facebook’ta da paylaşın. Blogunuzda her zaman yeni yorumlar alan bir sayfanız mı var? Bu başka bir Facebook gönderi yarışmacısı.

En iyi sonuçları elde etmek için, yalnızca çapraz gönderi yapmak yerine, en iyi çapraz tanıtım uygulamalarını kullanarak içeriğinizi paylaştığınızdan emin olun.

7 Kolay Adımda Bir Facebook Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Artık farklı türdeki Facebook gönderilerini anladığınıza göre, bu güçlü sosyal araç için sağlam bir strateji oluşturmanıza yardımcı olacak bazı Facebook pazarlama fikirlerine bakalım.

1. Hedef kitlenizi tanımlayın

Hedef kitlenizi etkili bir şekilde meşgul etmek için, önce hedef kitlenizin kim olduğunu anlamalısınız.

Kendinize şu soruları sorun:

 • Hedef takipçileriniz kaç yaşında?
 • Nerede yaşıyor?
 • Ne tür işleri var?
 • Zorlukları ve acı noktaları nelerdir?
 • Facebook’u nasıl ve ne zaman kullanıyorlar?

Başlamak için, temel Facebook demografisini anladığınızdan emin olun . Platformu kimin kullandığını ve bunun hedef müşterinize nasıl geri döndüğünü öğrendikten sonra , Facebook Audience Insights’a bir göz atın .

Potansiyel müşterilerle ilgili ayrıntılara inmek için Audience Insights’ı kullanın. Bu aracı aşağıdaki gibi şeyler hakkında bilgi bulmak için kullanabilirsiniz:

 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Eğitim
 • İlişki durumu
 • yer
 • Dil
 • Facebook kullanımı
 • Geçmiş satın alma etkinliği

Bu, platformu başarıyla kullanmak için en önemli Facebook pazarlama ipuçlarından biridir: Her zaman tam olarak kime ulaşmaya çalıştığınıza dair net bir fikriniz olsun.

Facebook Audience Insights ile hedef kitlenizi keşfetmek için tıklayın » ferhatburakmaden.com/facebook-hedef-kitle-analizi/

2. Hedefler Belirleyin

Beğenileri toplamak gibi gösteriş metriklerine odaklanmak cazip gelebilir. Ancak bu Beğeniler daha geniş bir pazarlama planının parçası olmadıkça, büyük bir getiri sağlamayacaklar.

Facebook pazarlama stratejinizin etkili olması için gerçek iş hedeflerine bağlı net hedeflere sahip olmanız gerekir. Hedefler her işletme için farklı olacaktır, ancak bunların tümü, kar haneniz üzerinde gerçek bir etkisi olan eylemlere odaklanmalıdır. Örneğin:

 • Müşteri adayları oluşturmak
 • Web sitenizdeki dönüşümleri artırmak
 • Müşteri hizmetlerini geliştirmek.

Bu geniş kategoriler, başlamak için iyi birer konudur. Sonra, hedeflerinizi çok daha spesifik ve ölçülebilir hale getirmelisiniz. Burada, SMART hedefleri veya OKR hedef çerçevesi gibi tanınmış bir hedef belirleme çerçevesi kullanmanızı öneririz.

Facebook’ta yaptığınız her şey – her gönderi, her yorum, her reklam – hedeflerinizi desteklemek için çalışmalıdır. İşlerin yolunda gitmesi için, stratejinizi markanız için bir Facebook misyon beyanına indirgemek iyi bir fikirdir .

Hedeflerinizin net bir resmine sahip olmak , markanız için etkili bir Facebook stil rehberi oluşturmanıza da yardımcı olacaktır . Bu, seçtiğiniz hedefleri desteklemek için çalışan tutarlı bir marka sesini korumanızı sağlayacaktır.

3. İçerik karışımınızı planlayın

Hedeflerinizi belirledikten sonra, onlara nasıl ulaşacağınıza dair bir plan oluşturmanız gerekir. Bu planın önemli bir parçası, doğru içerik karışımını belirlemektir. Ya 80-20 kuralıyla ya da sosyal medya kuralıyla başlamanızı öneririz.

80-20 kuralını uygularsanız:

 • Facebook gönderilerinizin %80’ini bilgilendirmek, eğitmek ve eğlendirmek için kullanın
 • Markanızı tanıtmak için geri kalan %20’yi kullanın

Facebook’u iş için kullanmanın tamamen ilişki kurmakla ilgili olduğunu ve kendini tanıtmanın bunu yapmanın harika bir yolu olmadığını unutmayın.

Yeterince değer sağlarsanız, hedef kitleniz daha satış odaklı gönderilerin yüzde 20’sinde ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi edinmeye açık olacaktır.

Üçte bir sosyal medya kuralı ayrıca değerli içeriğin tanıtım gönderilerine karşı iyi bir karışımını da öngörür:

 • İçeriğinizin üçte biri fikirleri ve hikayeleri paylaşmalıdır
 • üçte biri, takipçilerinizle kişisel etkileşimler içermelidir
 • kalan üçte biri işletmenizi tanıtabilir

Amaç, takipçileri meşgul etmek için promosyon malzemelerinden daha fazla değer sağlamaktır.

Facebook’un algoritması, satışları çok zorlayan markaları her zaman cezalandıracaktır. Facebook, kullanıcılarının haber akışlarının Beğenmek ve paylaşmak istedikleri içerikle dolu olmasını istiyor.

Bir pazarlamacı olarak bunu da istemelisiniz. Tüm bu Beğeniler ve paylaşımlar, erişiminizi genişletmenize ve markanızı yeni gözlerin önüne koymanıza yardımcı olur.

İçerik karışımınızı planlamanın son kısmı, ne zaman ve ne sıklıkla yayınlayacağınızı belirlemektir.

Bu biraz deneme yanılma ( Page Insights’tan toplanan etkileşim verilerini kullanarak) alacaktır . Ancak araştırmalar genellikle Facebook’ta yayınlamak için en iyi zamanın :

 • B2B markaları için : Salı, Çarşamba veya Perşembe günleri 09:00 – 14:00 arası.
 • B2C markaları için : Pazartesi, Salı veya Çarşamba günleri 12:00 den sonrası

Tutarlı bir şekilde yayınlamak önemlidir. İçerik türlerinizin karışımını dengelemenize ve gönderi programınızı yolunda tutmanıza yardımcı olacak bir içerik takvimi oluşturun.

4. Sayfanızı etkileşim için optimize edin

Facebook pazarlama hedeflerine ulaşmak için insanların Facebook Sayfanızı bulmasını kolaylaştırmanız gerekir. Ve onları oraya vardıklarında Sayfanızı Beğenmeye zorlamanız gerekir.

İpucu : İnsanların Sayfanızı ziyaret ettiklerinde görecekleri ilk şey olduğu için Facebook Sayfanızın kapak resmine biraz daha fazla çaba gösterin .

Öncelikle, diğer kanallarda zaten etkileşimde bulunduğunuz kişilerin Facebook Sayfanızı bulmasını kolaylaştırın:

 • Sayfanıza e-posta imzanız, haber bülteni ve diğer kanallarda bağlantı verin.
 • Facebook düğmeleri ile web sitenize ulaşılmasını sağlayın.

Elbette, insanların içeriğinizi paylaşmasını istiyorsanız, Facebook’a gönderdiğiniz içeriğin son derece paylaşılabilir olduğundan emin olmanız gerekir. Takipçilerin bağlantılarıyla paylaşmaktan mutluluk duyacakları değerli ve eğlenceli içerikler oluşturmak, organik erişiminizi genişletmenin en iyi yoludur.

Facebook’un bir sosyal ağ olduğunu burada tekrarlamak gerekir. Sayfanızla meşgul değilseniz, neden takipçileriniz olsun? Kendilerini bir boşlukta konuşurken bulan takipçiler, daha duyarlı markalar için Sayfanızı terk edecek.

Son olarak, Sayfanızın güncel olduğundan emin olun. Eski içeriği kontrol etmek ve kaldırmak için Facebook Sayfanız için düzenli bir denetim planlayın . Hakkında bölümünüzün doğru, güncel ve markaya uygun olduğundan emin olun.

5. Diğer Facebook araçlarını kullanmayı düşünün

Aşağıdakileri oluşturmaya başladıktan sonra, pazarlama planınıza bazı ekstra araçlar eklemeyi düşünebilirsiniz.

Facebook Grupları

İle 1,4 milyar kişi her ay Facebook Grupları kullanarak, bu göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir kitledir. Grupları, en sevdiğiniz kahve dükkanının veya toplum merkezinin çevrimiçi eşdeğeri olarak düşünün. İnsanların bilgi ve fikirlerini paylaştığı bir yerdir.

Ayrıca, uzmanlığınızı sergilemek ve hayranlarınıza katma değer sağlamak için Facebook Gruplarını da kullanabilirsiniz. Bu, güven ve sürekli bağlılık oluşturmanın harika bir yoludur.

6. Facebook reklamlarını ve Facebook pikselini birleştirin

Sadece Facebook Sayfanızda bir şey yayınladığınız için, bu tüm takipçilerinizin onu göreceği anlamına gelmez. Aslında, organik gönderilerinizin muhtemelen ulaşacağı takipçi yüzdesi sizi şaşırtabilir :

 • 10.000’den az takipçisi olan Sayfalar için: % 8,18 organik erişim
 • 10.000’den fazla takipçisi olan Sayfalar için: % 2,59 organik erişim

Bunun nedeni, Facebook algoritmasının kullanıcıların arkadaşlarından ve ailelerinden gelen gönderilere öncelik vermesidir.

Neyse ki, Facebook Reklamlarını kullanarak erişiminizi genişletebilirsiniz. Herhangi bir reklam gibi, bir Facebook reklamı da belirli, hedeflenen bir kitleyle paylaşmak için ödediğiniz içeriktir. Her şey markanızı doğru gözler önüne getirmek ve dönüşüm hedeflerinize ulaşmakla ilgilidir.

Burada önemli bir not: Facebook reklamlarını hemen kullanmayı planlamıyor olsanız bile, şimdi kendinize bir Facebook pikseli ayarlamak iyi bir fikirdir .

Facebook pikseli, web sitenize aşağıdakileri yapmak için yerleştirdiğiniz basit bir kod parçasıdır:

 • dönüşümleri izler.
 • web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere yeniden pazarlama yapar.
 • gelecekteki reklamlar için hedeflenen özel kitleler oluşturur.

Piksel, sitenize yerleştirir yerleştirmez verileri toplamaya başlar, böylece ilk kampanyanızı başlattığınızda yeniden pazarlama ve özel kitle bilgilerine sahip olursunuz.

7. İzleyin, ölçün ve hassaslaştırın

Facebook pazarlaması, bir ayarla ve unut stratejisi değildir. Neyin işe yarayıp yaramadığını görebilmek için performansı izlemeniz ve ölçmeniz gerekir. Bu, gelecekte stratejinizi nasıl geliştirebileceğinizi ortaya çıkaracaktır.

Facebook, Facebook Insights aracılığıyla yerleşik kitle etkileşim takibi sunar . Ölçebilirsiniz:

 • Beğenmeler
 • erişim (gönderilerinizi kaç kişi gördü)
 • etkileşim (kaç kişi beğendi, tıkladı, paylaştı veya yorum yaptı)
 • gönderilerinizden hangisi insanların Sayfanızı beğenmemesine neden oluyor

Facebook dışındaki işlemler için (satın alımlar veya diğer web sitesi dönüşümleri gibi), Google Analytics, UTM parametreleri gibi araçları kullanmanız gerekir.

Başarınızı izlemenin ötesinde, neyin işe yaradığı ve neyin işe yaramadığı hakkındaki bilgileri kullanmak, Facebook pazarlama stratejinizde ayarlamalar yapmak için önemlidir. Veriler size ne yapmaya devam etmeniz gerektiğini ve hangi taktikleri ayarlamanız gerektiğini gösterecektir.

Sürekli bir hedef belirleme döngüsü, sonuçları ölçme ve stratejinizi değiştirme yoluyla, zaman içinde performansınızı artırabilirsiniz.

Facebook pazarlamacılığı söz konusu olduğunda öğrenilecek çok şey var ve her şey ilk başta biraz bunaltıcı görünebilir. İyi haber şu ki, bir kuruş yatırım yapmadan başlayabilirsiniz. Ardından, uzmanlık kazandıkça daha karmaşık stratejilere ve ücretli kampanyalara dalın.

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan ?️SEO | PPC | SMM | Analytics | ? E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... ?

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu