HİZMETLERİM

SEO Danışmanı

SEO danışmanı aramaya koyulduysanız ve SEO danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bu yazım tam size göre! Bu yazının tamamını okumadan bir SEO Danışmanı ile çalışmayın!

E-Ticaret, blog ya da haber siteniz varsa ziyaretçi sayınızın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu etken ürün satışlarınıza ya da reklam gelirlerinize tam olarak doğrudan etken olmasa da dolaylı olarak mutlaka etki edecektir. Web sitelerinin ziyaretçi sayıları arama motoruna uygunlukları ile paralel olarak artar. Arama motorlarında üst sıralardaysanız özellikle ilk sayfada, sitenizdeki içeriklerle ilgili arama yapan sitenize göz atar. Ancak siteniz 2,3,4. Sayfalar ve ötesinde sıralanıyorsa potansiyel müşterileriniz sizi fark etmeyecektir.

Eğer ürün ve hizmetlerinizi arayanların karşısına çıkaramıyorsanız nasıl satacaksınız? Sitenizin arama motorlarına göre optime olması bu nedenle önem taşır.

SEO Danışmanlığı Ne Demektir?

SEO danışmanlığı denildiğinde aklınıza “SEO nedir?” gibi bir soru gelecektir.  SEO, İngilizce search engine optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir. İnternet kullanımı ve web sitesi sayısının artmasıyla önem kazanmıştır.

SEO danışmanı ise arama motorlarının çalışma mantığı hakkında bilgi sahibi olan kişidir. Siteye organik ziyaretçiler gelmesi için çalışmalar yapar. Organik ziyaretçi siteye arama motorundan gelen ziyaretçilere denir. Doğal yollarla sitenize gelen kullanıcılar yeni müşteriler edinmeniz için de kapı aralamış olur.

seo danışmanı

İnternet ortamındaki rekabetin kızışması SEO çalışmalarına duyulan ihtiyacı artırmıştır. Pek çok firma SEO hizmetlerine bütçe ayırması gerektiğini fark etmiştir. Bu amaçla kurumsal SEO hizmeti alan firmalar, pazarlama faaliyetlerinde iyi sonuçlar almıştır. Satışlara etkileri göz önünde bulundurulduğunda danışmanlık hizmeti almanın ne kadar iyi bir fikir olduğu anlaşılacaktır.

SEO Danışmanlığı Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur? SEO Danışmanlığı Almanın Faydaları Nelerdir?

Sitenizin bulunduğu pazardaki rakiplerine göre daha başarılı olmasını istiyorsanız SEO danışmanlığı hizmeti almalısınız. Bu hizmete kartların sürekli yeniden dağıtıldığı internet sektöründe tutunmak için ihtiyacınız var. Dijital dünyada daha etkili olmak ve çağın yeniliklerini SEO çalışmalarıyla yakalayabilirsiniz.

Bu durum satışlarınızda da ciddi artış elde etmenizi sağlayacaktır. Sitenizin satışları arttığında müşteriler tarafından alacağınız olumlu yorum sayısı artar. Bu da sitenizin müşterilerin gözünde çok daha güvenilir bulunmasını sağlayacaktır. SEO hizmeti almak geleceğe yönelik sağlam bir yatırımdır. Uzun vadede başarısı kaçınılmazdır ve sizi yarı yolda bırakmaz. Doğru yönetilen bir süreçle 6 ile 8 ay arasında etkileri gözlemlemeye başlarsınız.

SEO kurallarına uygun düzenlenen bir site karmaşadan uzak olacaktır. Kullanıcılar aradıklarını rahatlıkla bulabilecektir. Mobil ve web sitenizdeki kolay kullanım müşteri deneyimini pozitif yönde etkileyecektir.

seo danışmanlığı

SEO danışmanlığı sitenizin arama motorunun kurallarına uygun hale gelmesini sağlar. Bu sayede siteniz arama motorunda üst sıralara yükselecektir. Google’da ilk sayfada çıkmanız ziyaretçi sayınızda ve buna bağlı olarak satışlarınızda artış olmasını sağlayacaktır. Bunun için etkili SEO çalışması yapmanız gerekir.

Etkili bir SEO çalışması yeni pazarlara açılmanıza yardımcı olur. SEO çalışmalarında kullanıcıların eğilimleri ölçülerek raporlanır. Bu sayede müşterilerin mevcut ihtiyaçlarını saptayabilir, yeni pazarlara yatırım yapabilirsiniz. Kullanıcı eğilimlerini görmenizin bir diğer artısı da globale açılmanızın yolunu açmasıdır. Çalışmalar markanızın en çok ilgi göreceği ülkeyi tespit edebilmenizi sağlar. Bugün birçok firma ülkemizde başarı yakaladıktan sonra yurtdışına da gönderime başlar. Siz de o firmalardan biri olabilirsiniz.

SEO Danışmanı Neler Yapar?

SEO danışmanı site içi ve dışı çalışmalar yapar. Site içi çalışmalar bizzat sitenin işleyişiyle ilgilidir. Site dışı çalışmalarda ise rakip analizleri ve geri bağlantıları kapsar.

Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorları algoritmalarında sürekli güncelleme yapar. Güncellemelere uygun olmayan SEO çalışması siteniz için yararlı olmayacaktır. Hatta spam almanıza bile neden olabilir. O nedenle çalışmaların son derece titiz ve dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekir.

Site içi optimizasyonda sattığınız ürünlere ya da içeriklerinizle ilgili anahtar kelimeler araştırılır. Çıkan sonuçlardan en çok arananlar belirlenir. Bu sayede kullanıcıların sitenize nereden ve nasıl girdiği anlaşılır. Sonuçlardan çıkan anahtar kelimelerle her kelimeye uygun SEO çalışması yapılır.

freelance seo danışmanı

Pazar araştırması yapılarak rakipler analiz edilir. Sitenizdeki içeriklerin linkleri anahtar kelimeler ve arama motoruna uygun mu diye bakılır. Daha önce aldığınız cezalar varsa kaldırılması için talepte bulunulur. Sitenize tanımlanan adresin bulunduğu bölgede öne çıkmanız için lokal arama optimizasyonu yapılır.

Yenilenen içerikleriniz varsa silinmesi sağlanır. Görseller ve videolarda kullanılan adlandırmaların uygunluğu ve kaliteleri kontrol edilir. Google Maps API stratejileri geliştirilerek içeriklerin zenginleşmesi için çalışılır. Site haritanız düzenlenir. Yoast SEO ve ALL in SEO uygunluklarınız denetlenir.

SEO danışmanı ele alacağı sitenin bulunduğu kategoriyle ilgili araştırmalar yapacak. Siteyi ön plana çıkarmak için neler yapabileceği konusunda detaylı bir plan hazırlayacaktır. Çalışma sonrası site çok daha iyi görünecek, arama motoru tarafından üst sıralardaki sitelerin yanında gösterilecektir. Üst sıralara çıkıldıkça rekabet daha da çetinleşecektir.

SEO danışmanı gereken çalışmaları yaptıktan sonra detaylı raporlama yaparak sizleri bilgilendirir. Yapılacak çalışmalardan sizi haberdar eder.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

seo hizmeti

 1. SEO danışmanlığı hizmeti almak isteyen birinin ilk yapacağı şey danışman aramak olacaktır. Hizmeti alacağınız kişinin bilgili ve profesyonel olması çok önemlidir. Böyle biri firmanız için en doğru kararları verecektir. Her web sitesi kurulum amacına ve işleyişine göre kendine hastır. Yapılacak çalışmaların size özel olması gerekir. Sitenizin dinamiklerini iyi analiz edecek birini bulmalısınız.
 2. Size sunulan fiyat teklifine hangi hizmetlerin dâhil olduğunu öğrenmelisiniz. Anlaşmadan önce istediğiniz ekstra hizmetleri mutlaka belirtmelisiniz.
 3. Organik olmayan her çalışma sitenizin Black Hat denilen kara listeye alınmasına neden olabilir. Doğru yoldan artış sağlanması için ise zaman gerekir. Kurumsal SEO uzmanı arayışına girdiğinizde günlük ya da aylık olarak hizmet verildiğini görürsünüz. Günlük çalışmalar yerine aylık olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hizmeti veren kişi büyümenin her aşamasında yanınızda olabilir.
 4. Hizmeti alacağınız kişinin sürekli hizmet sağladığından emin olursanız herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız. Bir başka yapabileceğiniz şey de kişiye güncel bilgilerden sormanızdır. Sorulara verdiği cevaplardan gelişmeleri takip edip etmediğini anlayabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadardır?

Başarılı bir SEO danışmanlığı hizmeti verilmesi için sağlam tecrübesi olması gerekir. Danışman kendini güncel algoritmalara göre geliştirmelidir. Bu çalışmalar için deneyimli bir bakış açısı ve yüksek iş ahlakına sahip olmak gerekir. SEO fiyatları, talep ettiğiniz ekstra hizmetlere ve sitenizin durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Rekabet durumuna göre 2.000 TL den başlar ve 20.000 TL’ye kadar hatta daha fazlasına ücretler ulaşabilir.

Çok düşük ücretlere bu işi yapacağını söyleyen, Google ile anlaşmam var diyen kişilere itibar etmeyiniz.

Ayrıca Sosyal Medya Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/sosyal-medya-danismani/

E-ticaret Danışmanı hizmetini incelemek için tıklayın > https://www.ferhatburakmaden.com/e-ticaret-danismani/

SEO Danışmanlığı Hizmet Kapsamı

 • Site içi optimizasyon (On-Page Seo)
 • Anahtar kelime araştırması
 • Sektör ve rekabet araştırması
 • SEO testleri ve site denetimleri
 • Arama motorları tarafından alınmış cezaları kaldırmak için talepte bulunma
 • Yerel arama optimizasyonu
 • Beyaz şapka link inşaası
 • Sayfalama ve yinelenen içerik sorunların çözümü
 • Görseller için optimizasyon
 • Sitemap düzenleme
 • Sayfa hızı optimizasyonu
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
 • Kırık linklerin düzenlenmesi
 • Yol haritası belirleme ve raporlama
 • İçerik stratejisi
 • Telefon & Toplantı

En İyi SEO Danışmanlığı Hizmeti Nereden Alınır?

En iyi SEO danışmalığı hizmetini almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

“SEO Danışmanlığı Hizmeti Ferhat Burak Maden’den Alınır”

SEO Uzmanı Ferhat Burak Maden’den profesyonel SEO danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İstanbul SEO Uzmanı olarak öne çıkarak, 2016 yılından beri birçok firmaya kurumsal SEO hizmeti verdim. Kriz anlarında bile etkili stratejiler geliştirerek sizlere yardımcı olacağım.

Profesyonel SEO danışmanlığı veren birçok kişiden farkım işimi itinayla yapıyor olmam ve size performans garantisi vermemdir. Sitenizin ihtiyaçlarını tüm parametrelere dikkat ederek en iyi çözümü sunarım. Hizmet sonrası size kahvenizi yudumlayarak büyümeyi izlemek kalacaktır..

Ben hazırım eğer sende kararlıysan formu doldur.⇓⇓⇓

  Ferhat Burak Maden

  Selam! Ben Burak, Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Öğrendiklerini Aktarmaktan Zevk Alan Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Görüşmek Üzere...

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu