SEO

Profesyonel SEO Uzmanı

SEO uzmanı aramaya koyulduysanız, profesyonel seo uzmanı ile çalışmak almak istiyorsanız tam yerindesiniz. 2016 yılından beridir seo uzmanı olarak bir çok işletmeye hizmet verdim ve vermeye devam ediyorum.

SEO hizmeti şahsi web siteleri için ayrı, E-ticaret siteleri için ayrı, kurumsal web siteler ayrı düşünülmelidir. Çünkü SEO hizmet ağı net kalıplara uyan bir ağ değil, her zaman değişen, dönüşen bir ağdır. Tüm bunlar SEO uzmanlığı alanındaki önemli noktalardır. Kurumsal SEO uzmanı mı, yoksa sıradan bir SEO uzmanı mı sizin ihtiyacınız?

SEO Uzmanı Nedir?

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı; Web sitenin arama motorlarında popülaritesini arttırmak siteye daha fazla trafik getirmek için stratejiler ve çalışmalar yapan kişidir. Etkili bir çevrimiçi varlık oluşturmak için pazarlama taktikleri, içerik stratejileri ve teknik analizler uygularlar.

Neden SEO Uzmanı Olmalısınız?

Web Site SEO çalışması yaparak, arama motorları tarafından web sayfasını görünür hale getiren kişiye SEO uzmanı denir. Bu sayede Google site trafiği artar ve web sitesinin kitlelere ulaşma amacı yerine getirilmiş olur.

 

SEO Uzmanı Olabilir miyim?

kurumsal seo uzmanı

Elbette, SEO uzmanı olabilirsiniz. Fakat nasıl SEO uzmanı olacağınıza dair temel noktaları öğrendikten sonra. Bu temel noktalar;

 • Arama motorlarının çalışma prensibini anlamalısınız,
 • Arama motoru pazarlama kavramlarıyla temel anlamda tanışmalısınız,
 • SEO’nun gerçek işlevlerini öğrenmelisiniz,
 • Doğru SEO uzmanlığı eğitimi ile para ve zaman kaybetmekten kaçınmalısınız,
 • İnternet arama motoru güncellemelerini takip etmelisiniz,
 • SEO araçlarını özenle seçmeliniz,
 • SEO çalışmalarına ara vermemelisiniz,
 • Uzman SEOcu olacağınızı başta kendinize göstermelisiniz,
 • Sabırlı olmalısınız,
 • SEO hakkında yazılanları, SEO uzmanlarını takipte kalmalısınız.

Konuyu detaylandıracağız fakat kısaca söylemek gerekirse, güvenilir SEO uzmanı her daim aktif bir çalışma temposu içerisinde olmalıdır diyebilirim.

1-Arama Motorları Çalışma Prensipleri

SEO uzmanı olmanın ilk adımı, arama motorlarının çalışma prensibini öğrenmektir. Zira SEO hizmeti, en çok kullanılan arama motorları tarafından ön plana çıkmayı kapsamaktadır. Google arama motoru optimizasyonu konusunda gerekli yeterliliğe sahip olduğunuzu düşünseniz bile, bu konuyu en baştan ele almalısınız.

Özetlemek gerekirse, arama motorları içerikler için 3 ana süreci izler;

 • Tarama: Web’e gönderilen içeriği keşfetme,
 • Dizin oluşturma: İçeriğin dizinlere nasıl eklendiği ve düzenlendiğini ortaya koyma,
 • Sıralama: Web sitelerin, Google site sıralama metriklerine karar verme.

Arama motoru optimizasyonu için 1 SEO uzmanının yapması gereken, bu üç süreci iyi yönetmektir.

2. Temel Arama Motoru Pazarlama Kavramlarını Tanımak

Pazarlama kavramlarını tanımak için dijital pazarlama alanına eğilmelisiniz. Bu şekilde kişisel SEO eğitimi süreciniz, konuya dair donanımlı olmanızı sağlayacaktır. Backlink nedir gibi soruların cevabı da yine bu kavramlar arasında, öğreneceğiniz kavramlardan bir tanesi olacaktır. SEO çalışması için kavramların çok önemli olduğunu söylemeliyim.

Ayrıca SEO’nun dışında SEM kavramı da karşınıza çıkacak kavramlar arasındadır. SEO ve SEM arasındaki temel fark; SEO trafiğinin ücretsiz, SEM trafiğinin ise ücretli olmasıdır. SEO ile amacınız, kullanıcıya uygun içerik yayınlayarak, arama motorlarına indekslemedir. Ayrıca sıralama sürecinde onlara yardımcı olacak ‘sinyaller’ vererek organik sonuçların zirvesine çıkmaktır.

SEM ile, reklamlarınızın ücretli arama sonuçlarının en üstünde görünmesi için ödeme yaparak PPC platformlarını (Örneğin; Google Ads) kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de arama motorlarından trafik almanıza yardımcı olacaktır. Ancak, SEO ile trafik almak için ücretli reklamlara güvenmeniz gerekmez. İşletmeniz için önemli olan anahtar kelimeler için üst sıralarda yer almayı başardığınızda, sitenize 7/24 kesintisiz trafik alabilirsiniz. Hatta en iyi SEO uzmanı olma yolunda ilk sayfa garantili SEO yapmanız bile mümkün.

Ayrıca SEO uzman bir sistem ile SERP’in zirvesine çıkmanız da kaçınılmaz olacaktır. Bu da kullanıcı güveni ve tanınma gibi işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek diğer avantajları beraberinde getirir.

3. SEO’nun Gerçeğini Anlamak

SEO, anahtar kelimeler ve bağlantılardan çok daha fazlasıdır. Bu yüzden SEO nedir sorusuna doğru cevabı veriyor olmalısınız. SEO’nun gerçeği, kullanıcılara harika bir deneyim sunmak ve onların ihtiyaçlarına cevap vermektir. Böylece daha fazla arama motoru trafiği elde etmekle kalmaz, bu trafiği sürekli ziyaretçilerle destekleyerek müşteri kazanmış olursunuz.

SEO’nun birden fazla türü bulunmaktadır. Bir SEO uzmanı olarak düşünceniz, “web sayfam arama motoru optimizasyonu için hangi kurallara uymalı” olmalıdır. SEO uzman bakış açısı bunu gerektirir.

Şimdi gelelim SEO uzmanları; SEO türleri ve SEO çalışmaları ile ne yapıyorlar sorusunun cevabına;

Teknik SEO – Teknik SEO ile tarama ve indeksleme aşamalarının çözümü yapılmaktadır. Teknik SEO’nun başlıca görevleri şunlardır:

 • URL optimizasyonu,
 • XML Site Haritası Optimizasyonu,
 • Tercih edilen etki alanını ayarlama,
 • Sayfa URL’lerinizi optimize etme,
 • Web sitenizin yapısını optimize etme,
 • Web sitenizin sayfa hızını artırma,
 • Web sitenizi mobil için optimize etme,
 • Tarama hatalarını bulma ve düzeltme.

Site İçi SEO – Sayfanın öğeleri ile ilgilidir. Arama motorları, içeriğin bağlamını anlayabilmek için yazının, resimlerin ve videoların optimize edilmesine ihtiyaç duyar.

Web sitesi SEO çalışması unsurları şunlardır:

 • Sayfa başlığı optimizasyonu,
 • Meta açıklama optimizasyonu,
 • İçerik optimizasyonu,
 • Başlıkların uygun şekilde kullanılması (H1 etiketi, H2 vb.)
 • Dahili ve harici bağlantılar

Site Dışı SEO – Sürecin son kısmını temsil etmektedir. Teknik ve site içi SEO’dan farklı olarak, site dışı SEO, bir web sitesinin sınırları dışındaki faaliyetlerle ilgilidir. Yani, diğer web sitelerinden geri bağlantı almak ve web sitenizi internette tanıtmak gibi çalışmaları kapsamaktadır. SEO optimizasyonu ve sıralama sürecinde bu çalışmalar, arama motorlarına yardımcı olmaktadır.

4. SEO Eğitiminde Doğru Adresi Seçmek

Öğrenmek, her konuda olduğu gibi SEO konusunda da sonu gelmeyen bir süreç. Çünkü araştırdıkça daha fazla bilginin olduğunu fark edeceksiniz. Bu his, sizi vazgeçmeye itebilir bu yüzden doğru tercih çok önemlidir.

Eğer herhangi bir tercihten yana olmaksızın hareket edecek olursanız bu sefer işler içinden çıkılamaz hale gelecektir. Çünkü yüzlerce, binlerce SEO makalesi var, her birini okumak takdir edersiniz ki mümkün değil.

Bunları nereden mi biliyorum? SEO’yu bu şekilde öğrenmem yıllarımı aldı. 2016’da bu işe başladığımda, okunabilecek düzenli bir adres yoktu. Veya tüm bilgileri tek bir yerden bulabileceğim bir SEO kursu veya SEO eğitimi yoktu.

Günümüzde ise işler farklı. SEO’yu hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler, internette arama yapmak ve makaleler okumak için sonsuz saatler harcamak zorunda kalmadan saygın bir kursu takip ederek bunu yapabilirler. Bu yüzden güvenilir SEO uzmanı tarafından eğitim görmek büyük bir avantaj.

5. SEO Güncellemelerini Takip Etmek

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanı olsanız dahi SEO, statik bir disiplin değildir. SEO kuralları ve algoritmaları oldukça esnektir ve değişiklik gösterebilir. Yalnızca Google’ın sıralama algoritmalarında yılda 250’den fazla değişiklik yaptığını söylemeliyim. Garantili SEO hizmeti için bu güncellemeler takip edilmelidir. SEO uyumlu bazı makaleler bile bu güncellemelerle birlikte güncellenmelidir.

Bu konuyu güncel olarak takip etmek en iyi SEO sonucunu verecektir. Takip edebileceğiniz kaynaklar ise şöyle:

6. SEO Araçlarını Doğru Seçmek

Esasen SEO’yu tek başınıza yapmak mümkün değil. Her ne kadar işlemleri manuel olarak yapacak olsanız dahi kullanılacak verileri, anahtar kelime analizini ve SEO rakip analizini bazı araçlar aracılığıyla çözmelisiniz. Hiç merak etmeyin çünkü en iyi SEO uzmanları da böyle yapıyor. Ne var ki bu araçların fiyatları 100 dolardan başlıyor.

Kur fiyatlarını da düşününce iyi SEO araçlarının maliyetli olduğu doğru. Ancak uzun vadede getirisi, iyi bir SEO aracı için ödeyeceğiniz aylık ücretten çok daha fazladır.

7. SEO’da Pratik Yapmak

SEO’nun yapısı teorik değildir. En iyi SEO uzmanları arasına dahil olmak için pratik yapmalısınız. SEO’da teorik yapıyı kullanacağınız yer, yalnızca planlama yapmaktır. Planlama esnasında teoriden faydalanır yine pratikle uzmanlaşırsınız.

Şu unutulmamalıdır; her web sitesi benzersizdir ve bir web sitesinde işe yarayan şey, diğer web sitelerinde işe yaramayabilir. Bu nedenle, sadece teorik kalmayıp, SEO’yu gerçekten uygulamak gerekmektedir.

8. SEO Uzmanlığını Göstermek

Bir şeyi öğrenmenin en iyi yollarından birinin onu diğer insanlara açıklamaya çalışmak olduğu söylenir. Bu söylem, SEO için de geçerlidir. SEO çalışmalarımda öğrendiğim bilgiler kadar, SEO hakkında yazmaya başladığımda da öğrendim. İşte bu yüzden SEO uzmanı öğrendim diyen değil, daima öğrenmeye devam eden kişidir.

Bu konuda benim tavsiyem; bir web sitesi veya SEO blogu başlatmak ve SEO deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşmaktır. Bilgi paylaşımının, SEO hakkında yeni şeyler öğrenmenin harika bir yolu olduğunu zamanla anlayacaksınız. Aynı zamanda diğer insanlara yardım ettiğinizi görmek büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

9. Sabırlı Olmak

Belki en zor kısımlardan bir tanesi olsa da oldukça önemli. Çünkü SEO hakkında konuşmanın ve “sabır” kelimesinden bahsetmemenin bir yolu yok. SEO’nun çalışması zaman alır ve hemen sonuçlara varmak için acele etmeyi kabul etmez. SEO, trafiğinizi artırmanın en doğru yoludur fakat en hızlı yolu değildir.

Anında sonuç almak istiyorsanız, PPC kampanyaları tam size göre. SEOuzmanı olmak ise size yıllarca 7/24 organik trafik sağlayacak sağlam bir temel oluşturur. Yani SEO uzun vadeli sürdürülebilir bir iş yaratmakla ilgilidir.

10. En İyi SEO Uzmanlarının Bloglarını Takip Etmek

Son olarak, bir SEO uzmanı olma yolunda birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız. Hayal kırıklığına uğrayacağınız, hüsrana uğrayacağınız ve pes etmek istediğiniz zamanlar da olacak.

Endişelenmeyin, bu her SEO uzmanı için aşılmış bir süreç. Bu yüzden en iyi SEO uzmanlarının hikayelerini okumak size cesaret verecektir. Unutmayın, sizin de bu düzeye gelmeniz sıkı çalışma, pes etmeme ve sürekli öğrenmeyle mümkün.

Neden SEO Uzmanı Olmalısınız?

Başa dönelim, SEO Nedir? SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için web sitenizin optimizasyonunun yapılma çalışmasıdır. Bu da şu demek oluyor; hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda görünmek ve trafik almak. Adımlara geçmeden önce şunu netleştirelim SEO uzmanı ile profesyonel SEO uzmanı arasında belirgin farklar vardır.

Seouzmanı, SEO’nun nasıl çalıştığını bilir. Böylece bir web sitenin arama motorlarında yükselmesi için SEO’yu kullanır. Profesyonel SEO uzmanı ise SEO danışmanlığı yaparak SEO hizmetlerini meslek haline getiren kişidir. Kurumsal SEO danışmanı arıyorsanız sıradan bir SEO uzmanı değil, profesyonel bir SEO uzmanı bulmalısınız.

SEO Uzmanı Olmanın Faydaları

istanbul seo uzmanı

 • SEO uzmanı olmak, SEO rakip analizi yapmayı, Google sıralamanızı ve trafiğinizi arttırmayı sağlar. Web sitenizi Google’da nasıl optimize edeceğinizi bilirseniz sitenizin trafiği ve müşterileri artacaktır.
 • SEO ajanslarına, Google SEO hizmeti verenlere daha az bağımlı olursunuz. Profesyonel bir SEO danışmanının bloğunda okumayı umduğunuz şeyin bu olmadığını biliyorum. Fakat gerçek bu ve web site sahipleri bunu istiyor. Şirket içi SEO yeteneğinizin olması, harici desteğe ihtiyaç duymadan işi büyütmeyi sağlar.
 • Maliyetler azalır; Bir girişimci ya da blog yazarıysanız, aylık SEO uzmanı kiralamak zorunda kalmadan kendinizin Google SEO danışmanı
 • SEO uzmanı ihtiyacınız olduğunda, işe alırken kimi işe alacağınıza daha iyi karar verirsiniz.
 • SEO çalışması yaptırmadan, çevrimiçi ortamda tabiri caizse hayatta kalamazsınız; SEO artık bir istek değil ihtiyaçtır. SEO’yu düşünmeden yapacağınız pazarlama çalışmaları er ya da geç sekteye uğrayacaktır.

Verimli Bir SEO Uzmanı Olmak İçin Gereken Beceriler

en iyi seo uzmanı

Verimli yani garantili bir SEO uzmanı olmak için bazı becerilere sahip olmanız gerekiyor. Bu beceriler:

 • Analitik Beceri;

SEO uzmanının sağlam bir veri analizi yapabilmesi gerekmektedir. Bu analizlerin ne anlama geldiğini açıklayabilmek ise daha önemlidir. Organik trafik, sıralamalar, anahtar kelimeler gibi verileri analiz ederken mutlu olmanız gerekir.

 • Yazma Yeteneği;

Bazı SEO uzmanları SEO’nun teknik yönlerine odaklanır ancak iyi bir yazının nasıl olması gerektiğini anlamaları gerekir. SEO söz konusu olduğunda, içerik hayati öneme sahiptir. İçerik Kraldır. Bu nedenle iyi bir metin yazarlığı da yapılmalıdır.

 • Teknik Beceriler;

Google algoritmaları ve arama motorlarını anlamak, anahtar kelime araştırması yapmak ve HTML kullanmak dahil SEO’nun birçok teknik çalışması vardır. Javascript ve PHP gibi diğer dilleri bilmek oldukça faydalıdır. Her ne kadar faydalı olsa da her zaman şart değildir.

 • İletişim Becerisi;

SEO uzmanları, pazarlama ekibinin diğer üyeleriyle iş birliği yapar veya fikirleri ile doğrudan müşterilerle iletişime geçer. Bu nedenle SEO çalışmaları ile alakalı değişiklikleri açıklamak SEO uzmanına düşer, bunu da hakkıyla yapmak oldukça önemlidir.

SEO Uzmanlarının Yaptıkları İşler Nelerdir?

Bir SEO uzmanı, günün büyük bölümünde aşağıda sıralamış olduğum çalışmaları yürütür. Örneğin kurumsal SEO danışmanı hem içeriklerde hem de site yapısında devamlı olarak gözlem halindedir.

Web Site için Google Optimizasyon

En iyi arama motoru olan Google, SEO konusunda titiz bir süreç izlemektedir. SEO uzmanı bunları dikkate alarak en çok kullanılan arama motoru Google’da optimizasyona azami özen gösterir.

Sayfa İçi SEO

İçerik oluşturma ve optimizasyon

 • Dönüşüm optimizasyonu yapılması,
 • Başlık etiketleri ve meta açıklama etiketlerinin düzenlenmesi
 • Resimler ve ALT metnin düzenlenmesi,
 • Anahtar kelime araştırma ve yerleştirme çalışmalarının yürütülmesi,
 • URL yapıların kontrolü,
 • Ve Kullanıcı deneyimi geliştirmesi.

Sayfa Dışı SEO

 • Varlık oluşturma (infografikler, videolar vb.)
 • Backlink çalışmaları yürütmesi,
 • Rakip analizi,
 • Ve Basın yayınları.

Web site analizi temel olarak bu metrikler üzerinden yapıldığı için SEO uzmanı devamlı olarak hizmet verdiği Web sitesi analizi yapar.

SEO Ücretleri Ne Kadar? SEO Uzmanına Her Ay Ödeme Yapmalı mıyım?

Uzmanından SEO hizmeti almanın belirli bir maliyeti vardır. Bu maliyet her web site için farklıdır çünkü her web site nevi şahsına münhasır bir yapıya sahiptir. Ayrıca SEO hizmeti almak isteyen her kişi veya kuruluşun amacı da birbirinden farklıdır.

Hal böyle olunca WordPress SEO uzmanı, Google SEO uzmanı gibi farklı uzmanlık alanlarından hangisine ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Her ay ödeme yapmak ise nasıl bir hizmet istediğinizle alakalıdır. Bunları belirlemek veya hizmeti almak; amacınız her neyse hemen şimdi ücretsiz bir şekilde benimle irtibata geçebilirsiniz. Birlikte neye ihtiyacınızın olduğuna karar vererek, en iyi SEO hizmetini profesyonel olarak size sunabilirim.

SEO Fiyatları

SEO söz konusu olduğunda, tek bir stratejinin herkese uymadığını biliyorum. Benzersiz şirketinizin ihtiyaçları, sektörü, mevcut SEO performansı ve hedeflerinizle birlikte kendi uzman analizimi kullanarak işinize özel olarak uyarlanmış özelleştirilmiş bir SEO hizmeti sunuyorum. Kişiselleştirilmiş, gelir getiren SEO stratejinizi oluşturmaya hazırsanız, bugün benimle iletişime geçin!

Kurumsal SEO Fiyatları

Kurumsal SEO hizmeti ile işletmelerin geleceği güvence altına alınıyor. Çünkü arama motorlarından gelen çevrimiçi deneyimlerin 90%’ından fazlası potansiyel müşterilere işletmeyi tanıtıyor. Böylelikle rekabete ayak uyduran, müşterisi ve bilinirliği artan bir işletme ortaya çıkıyor. Yani büyük bir ihtiyaca cevap veren kurumsal SEO fiyatları da yine değişiklik göstermektedir. Fiyat öğrenmek için siz en iyisi benimle irtibata geçin.

Arama motoruyla başlayan çevrimiçi deneyimlerin %90’ından fazlası ile, rekabetçi arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almak, şirketinizin bir sonraki satın alışveriş veya hizmet almak isteyen tüketiciler ve ticari alıcılarla bağlantı kurmasını sağlar.

Ben, SEO Uzmanı Hizmet Kapsamında Neler Yapıyorum?

SEO Uzmanı Nasıl Olunur

Profesyonel SEO uzmanı olarak yıllardır pek çok şahsa ve işletmeye destekler verdim. Hem kişisel olarak hem de Google eğitim kapsamında kendimi geliştirdim/geliştiriyorum. Her hizmetimde kendi işimi yapma titizliği ile hareket ediyor ve aşağıda sıralanan tüm aşamaları eksiksiz yerine getiriyorum.

 • Site içi optimizasyon (On-Page Seo)
 • Site dışı seo
 • Anahtar kelime araştırması ve Google anahtar kelime analizi
 • Sektör ve rekabet araştırması
 • SEO testleri ve site denetimleri
 • Arama motorları tarafından alınmış cezaları kaldırmak için talepte bulunma
 • Yerel arama optimizasyonu
 • Beyaz şapka link inşası
 • Sayfalama ve yinelenen içerik sorunların çözümü
 • Görseller için optimizasyon
 • Sitemap düzenleme
 • txt düzenleme
 • Sayfa hızı optimizasyonu
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
 • Kırık linklerin düzenlenmesi
 • Yol haritası belirleme ve raporlama
 • İçerik stratejisi
 • Telefon & Toplantı
 • ve Çok Daha Fazlası…

SEO Uzmanını Doğru Seçmek ve En İyi SEO Uzmanı Hizmetini Bulmak

Doğru bir seçim yapmak ve en iyi SEO uzmanı hizmetini almak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Zira yıllarını bu işe vermiş biri olarak ben Ferhat Burak Maden, sizlere memnun kalacağınız hizmeti vermeyi garanti ediyorum.

Kurumsal SEO Uzmanı Olarak Sizlere Profesyonel SEO Hizmeti Sağlayacağımdan Emin Olabilirsiniz.

İstanbul SEO Uzmanı özelinde öne çıkarak, 2016 yılından beri birçok firmaya kurumsal SEO hizmeti verdim. Bu hizmetler arasında Eticaret SEO uzmanı hizmetleri ve Google SEO uzmanı hizmetleri de yer aldı. Bugüne dek kriz anlarından bile etkili stratejiler ve tecrübem ile kolayca kurtulmayı başardım.

SEO uzmanı İstanbul özelinde başladığım bu yolculukta, hizmet verdiğim tüm müşterilerimin memnun ayrılmasını sağladım. Kendimden emin konuşuyorum çünkü profesyonel SEO danışmanlığı veren birçok kişiden farklı olarak işimi itinayla yapıyorum. Bunu size ispat etmek için ise performans garantisi sunuyorum. Sitenizin ihtiyaçları için tüm parametreleri göz önünde bulunduruyor ve en iyi çözümü hazırlıyorum. Hizmet sonrası size yalnızca kahvenizi yudumlamak ve büyümeyi izlemek kalıyor.

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

SEO Uzmanlığı Alanında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Arama Motoru Nedir?

İnternet ortamında aradığınız her şeyi bulmanıza yarayan yazılım ya da bilişim kuruluşudur.

SEO Uzmanı Nedir?

Kullanıcıların arama motoru aramalarında ilgili siteyi ön plana çıkarak çalışmayı yapan kişidir.

SEO Uyumu Nedir?

Web sitelerin arama motoru optimizasyonuna ne kadar uygun olduğunu temsil etmektedir.

Teknik SEO Nedir?

SEO’nun tarama ve indekslenme gibi kilit noktalarını temsil etmektedir.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

İlgili web sitesinin organik trafiğini artırarak, rekabette iyi bir sonuç elde ederek sürekli bir ziyaretçi akışı sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama motorları ile web sitenin optimize edilerek istenilen anahtar kelimelerde en iyi sonucu elde etmeyi ifade etmektedir.

Site Dışı SEO Nedir?

Backlink, site tanıtımları gibi sitenin dışında gerçekleştirilen SEO çalışmalarıdır. Bilinirliği ve tanıtımı ilke edinmektedir.

SEO Hizmetleri Nedir?

Web site analizi sonucunda sitenin en iyi organik performansı sergilemesi için yapılan her türlü işleme SEO hizmetleri denilmektedir.

SEO Optimizasyonu Nedir?

Esasen yanlış bir ifade biçimidir. Çünkü SEO, arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO Çalışması Nedir?

Bir web sitede organik trafiği artırmak ve potansiyel müşteriler kazanmak için yapılan çalışmaların tümü SEO çalışmalarıdır.

Google SEO Nedir?

En çok kullanılan arama motoru olan Google odaklı bir SEO hizmetidir. Esas amacı Bing, Yahoo gibi diğer arama motorlarında değil de Google’da ön plana çıkmaktır.

SEO Uzmanı Maaş?

SEO uzmanı genellikle maaşlı bir şekilde değil Freelancer bir şekilde çalışır. Bu yüzden iş bazlı olarak ücretlendirme yapılmaktadır.

SEO Uzmanı Maaşları?

Profesyonel SEO uzmanları kurumsal SEO hizmetlerinde süreklilik isteyen müşterileri ile aylık maaşlı bir şekilde çalışabilir. Fakat ücretler hakkında net bir rakam vermek yanıltıcı olacaktır.

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan ?️SEO | PPC | SMM | Analytics | ? E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... ?

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu