Tag Manager

Tag Manager (GTM) Nedir? Ne İşe Yarar ve Nasıl Çalışır?

Tag Manager, Dijital faaliyetlerinizin performansını izlemenizi sağlayan kod bilgisi gerektirmeyen Google’un ücretsiz olarak sunduğu araçlardan biridir. Doğru hedef kitleye ulaşabileceğiniz birkaç yayıncı ve pazarlama kanalı vardır. Örnek olarak, Facebook’un amacına göre reklam satın alabileceğiniz ve Google Adwords reklamlarını tercihlerine göre belirli bir hedef kitleyi hedefleyebilecekleri bir yerdir.

Tüm bu pazarlama çabalarını ölçümleyebilmek ve reklam çalışması yapabilmek için web sayfanıza küçük bir javascript etiketi veya piksel koymak gerektirir. Genellikle bu etiketi bir yayıncı sitesinden alır ve Web sitenizde gerekli alanlara eklenir.

Web sitenize eklenen kodlarda değişiklik yapmak istediğinizde bazen kabusa dönebilir. İşte Tag Manager kodlara dokunmadan bize değişlik yapmamıza olanak sağlar.

Tag Manager Nedir Ne İşe Yarar?

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan 🏆️SEO | PPC | SMM | Analytics | 🔥 E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... 👋

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu