Sosyal Medya Yönetimi

Instagram Hashtag 2022 Kullanma Kılavuzunu Keşfet

Instagram hashtag‘leri, Instagram gönderilerinizde daha fazla etkileşim almanın etkili bir yoludur. En az bir Instagram hashtag‘e sahip bir gönderi, hashtag içermeyen gönderilere göre ortalama %12.6 daha fazla etkileşim sağlıyor. Dolayısıyla, hesabınızı büyütmek istiyorsanız, markanız için gerçekten bir instagram hashtag stratejisi oluşturmaya değer!

Instagram hashtag’lerine yönelik bu nihai kılavuz, daha fazla takipçi edinmek, katılım oranınızı artırmak ve işinizin etrafında bir topluluk oluşturmak için hashtag kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Instagram hashtag’lerini stratejik olarak nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Eminim öylesin!

Instagram Hashtagleri Neden Önemlidir? 

Instagram, 2010’dan bu yana pek çok değişiklik geçirdi, ancak tüm bunlara rağmen tek bir şey tutarlı kaldı: Instagram hashtaglerinin önemi.

2021’de bile, gönderilerinizde ve hikayelerinizde alakalı, hedeflenmiş hashtag’ler kullanmak, Instagram’da yeni kitleler tarafından keşfedilmenin en iyi yollarından biridir. İşletmeniz için daha fazla etkileşim, daha fazla takipçi ve daha fazla müşteri anlamına gelebilir.

instagram hashtag
instagram hashtag

Instagram hashtag’leri, fotoğrafları ve videoları düzenleyerek ve sınıflandırarak çalışır. Herkese açık bir Instagram hesabınız varsa ve bir gönderiye bir hashtag eklerseniz, bu gönderi ilgili hashtag sayfasında görünür olacaktır (temelde bu etiketle etiketlenmiş tüm fotoğrafların ve videoların bir dizinini oluşturur).

keşfet hashtag
keşfet hashtag

Hashtag’ler içerik keşfetmek amacıyla kullanıldığından, daha önce sizinle bağlantı kurmamış olsalar bile doğru hashtag’ler sizi hedef kitlenizin önüne çıkarabilir.

Örneğin, bir yemek blog yazarı muhteşem bir çorba kasesinin resmini yayınlayabilir ve ardından Instagram’a yüklendiğinde #yemektarifi, #çorbatarifleri ve #mercimekçorbası hashtag’lerini kullanabilir.

Bu üç hashtag kullanılarak, görsel, çorba içenlerden hoşlanan diğer Instagram kullanıcılarının kolayca bulabilmesi için kataloglanır.

Instagram Hashtag’leriyle İlgili Olarak Unutulmaması Gereken Birkaç Uyarı:

 • Özel profilleri olan kişiler gönderileri etiketlediğinde, hashtag sayfalarında herkese açık olarak görünmezler
 • Hashtag’lerde sayılara izin verilir. Ancak, boşluklar ve $ veya % gibi özel karakterler çalışmayacaktır.
 • Yalnızca kendi gönderilerinize hashtag ekleyebilirsiniz. Başkalarının fotoğraflarını / videolarını etiketleyemezsiniz.
 • Bir gönderide en fazla 30, Instagram Hikayelerinde ise 10 hashtag kullanabilirsiniz.

başlamaya hazır mısın? Aşağıdaki videoda, katılımı artırmaktan yeni topluluklar bulmaya kadar, 2021’de Instagram hashtag’leri hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz:

2022’in En İyi Instagram Hashtag’leri

Ultra popüler hashtag’leri kullanmak, gönderilerinize ve hikayelerinize daha fazla katılım sağlamak için her zaman en iyi strateji olmasa da (bunu aşağıda daha fazla açıklayacağım), işte 2022’in en iyi Instagram hashtag’inin güncel bir listesi:

 1. #plaj
 2. #blogger
 3. #instadaily
 4. #mavi
 5. #instagram
 6. #model
 7. #doğa
 8. #Sıcak
 9. #beni takip et
 10. #pembe
 11. #günün en iyisi
 12. #gece
 13. #siyah ve beyaz
 14. #filtresiz
 15. #Gıda
 16. #aile
 17. #moda blogçusu
 18. #siyah
 19. #Jimnastik
 20. #ev
 21. #makyaj
 22. #fotografi
 23. #kız
 24. #güzel
 25. #yaşam tarzı
 26. #iş
 27. #gökyüzü
 28. #Aşk
 29. #inanılmaz
 30. #güzel
 31. #Güneş
 32. #lüks
 33. #Şirin
 34. #saç
 35. # kızlar
 36. # hayat
 37. #günün resmi
 38. #güzellik
 39. #gülümsemek

Tüm Zamanların En İyi 41 Instagram Hashtag’leri

 1. #Aşk
 2. #instagood
 3. #gününFotoğrafı
 4. #moda
 5. #güzel
 6. #gününresmi
 7. #Sanat
 8. #mutlu
 9. #fotografi
 10. #instagram
 11. #beni takip et
 12. #style
 13. #takip et
 14. #seyahat
 15. # hayat
 16. #Şirin
 17. #Fitness
 18. #doğa
 19. #güzellik
 20. #kız
 21. #eğlence
 22. #Fotoğraf
 23. #inanılmaz
 24. #beğenirsen beğenirim
 25. #instalike
 26. #özçekim
 27. #gülümsemek
 28. #yaşam tarzı
 29. #model
 30. #müzik
 31. #Arkadaşlar
 32. #motivasyon
 33. #sevmek
 34. #Gıda
 35. #ilham
 36. #yaz
 37. # tasarım
 38. #makyaj
 39. #takip için takip
 40. #aile
 41. #güzel

Instagram Hashtaglerinin Farklı Türleri

Farklı hashtag türlerini ve bunlara karşılık gelen kitleleri anlamak, etkili bir Instagram hashtag stratejisi geliştirmenin anahtarıdır. Bunun için hashtag’lerinizde A/B testleri deneyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

1. Topluluk Hashtagleri

Topluluk hashtagleri, benzer düşünen kullanıcıları belirli bir konu etrafında birbirine bağlayan hashtaglerdir. Başkalarıyla bağlantı kurmanın, gönderilerinizin aranabilirliğini iyileştirmenin, takipçi kazanmanın ve kendi topluluğunuzu büyütmenin harika bir yoludur.

İşte topluluk hashtag’lerle 9 farklı işiniz için kullanabilirsiniz:

 1. #Süveter veya #kahve dükkanı gibi, ürününüzü veya hizmetinizi belirten hashtag’ler.
 2. #düğünfotoğrafları veya #gezifotoğframları gibi sektörünüzdeki nişinizi belirten hashtag’ler.
 3. Sektörünüzdeki #yemektariflari gibi Instagram toplulukları için Hashtag’ler.
 4. #ulusalgün gibi özel etkinlikler veya sezonlar için Hashtag’ler.
 5. Konumları kullanan hashtag’ler.
 6. #pazartesimotivasyonu, #salıipuçları gibi günlük hashtag’ler.
 7. #yaratıcıol gibi yaptığınız işle alakalı ifadeler içeren hashtag’ler.
 8. kısaltmalar içeren hashtag’ler
 9. İle Hashtag’ler emoji’yi# gibi ???? veya # ????

Gönderilerinizin farklı topluluklara ulaşabilmesi için gönderilerinizde ve hikayelerinizde çeşitli hashtagler kullanmanızı öneririm. Örneğin, bir yemek hesabınız varsa, sağlıklı tarifler arayan kullanıcılara ulaşmak için #sağlıklıyemekler gibi kalabalığın dikkatini çekmek için kullanabilirsiniz.

2. Markalı Hashtag’ler

Markalı bir hashtag, Instagram’ı iş için kullanırken şirketinize özgü bir hashtagdir. Şirketinizin adı, sloganı veya ürünlerinizden veya kampanyalarınızdan birinin adı kadar basit olabilir. Veya marka adınızla hiçbir ilgisi olmayan, ancak marka kimliğinizle ilgili her şeyi olan bir hashtag olabilir!

Topluluk hashtagleri mesajınızın erişimini artırmayı amaçlarken, markalı hashtag’ler sizin ve hedef kitleniz için temaları birbirine bağlamak için tasarlanmıştır. Bir kampanyayı tanıtmak veya kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği toplamak için kullanılabilirler.

Örneğin, “doğal” spor ayakkabı şirketi Allbirds, takipçilerine ilgili içeriği paylaşabilecekleri bir yer vererek markaları hakkında farkındalık yaratmak için #weareallbirds hashtag’ini kullanıyor.

marka instagram hashtag
marka instagram hashtag

Hashtaginizi oluşturduktan sonra, müşterilerinize işletmenizin hashtag’ini hikayelerinizde paylaşarak veya altyazılarınızda seslendirerek kullanabileceklerini hatırlatın. Bu şekilde, takipçileriniz hashtag’e dokunabilir ve işletmenizle ilgili diğer yayınları görebilir.

Paylaşılan yeni içeriği takip etmek için markalı etiketinizi takip etmek de iyi bir fikirdir !

3. Kampanya Hashtagleri

Markalı ve topluluk hashtaglerinin kalıcı olması amaçlansa da, kampanya hashtagleri genellikle daha kısa sürelidir. Birkaç gün, sezonsal veya bir yıl boyunca kullanılır.

Kampanya etiketlerinin daha kısa süreli olmasının nedeni, genellikle yeni ürün lansmanları, özel etkinlikler veya ortaklıklar gibi belirli kampanyalara bağlı olmalarıdır. Bu nedenle, kısa sürede çok fazla etkileşim oluşturmak için harikalar!

Hesabınız İçin En İyi Instagram Hashtaglerini Nasıl Bulunur?

Instagram hashtag’leri doğru kullanıldığında erişiminizi genişletmenize, daha fazla etkileşim kurmanıza ve daha fazla takipçi çekmenize yardımcı olabilir. Ancak hashtag’lerle başarılı olmak için, hangi hashtag’leri ne zaman kullandığınız konusunda stratejik olmanız gerekir.

Instagram’daki en popüler hashtag’ler milyonlarca kez kullanılmış olsa da, gönderilerinize sadece #sevgi, #mutlu veya #köpek ekleyerek bir ton beğeni ve yorum alacağınız anlamına gelmez.

En popüler Instagram hashtag’lerini kullanmak yerine, daha küçük, daha niş ve sektörünüzle alakalı bir hedef kitleye sahip hashtag’ler bulmak ve kullanmak daha iyidir.

Öyleyse, bu havalı, yaratıcı ve topluluk odaklı hashtagleri nasıl bulabilirsiniz?

En iyi yol, hedef kitlenizin, rakiplerinizin ve sektör liderlerinin halihazırda kullandığı Instagram hashtag’lerine bakmak ve görmektir. Konu ne kadar niş olursa, kullanıcıların konuyla ilgili o kadar çok sohbet ettiğini fark ettim. Bu yüzden bir konu veya temaya gerçekten odaklanmanın faydası var.

Instagram Hesabınız İçin En İyi Hashtag’leri Bulmanın 5 Yolu

1. Kitlenizi Araştırın

Instagram gönderilerinizin sonuna rastgele hashtagler atmak, hedef kitlenizi büyütmeyecektir. Bunun yerine, kitlenizin hangi hashtag’leri kullandığını bulun ve hangilerinin yayınladığınız içeriğe uyduğunu görün.

Hashtag’leriniz alakalı olmalı ve hedef kitlenizin gerçekten aradığı anahtar kelimeleri içermelidir.

2. Rakiplerinizi Araştırın

Değerli hashtag kazanmanın harika bir yolu, ağınızdaki başarılı markaların neler yaptığına bakmaktır. Benzer içeriğe, ürünlere veya hedef kitleye sahip markalara bakın ve içerik stratejilerini dikkatlice değerlendirin. Bunun için sosyal medya araştırması yapmayı iyi bilmeniz gerekir.

Özellikle en iyi performans gösteren gönderilerine odaklanın ve gelecekteki gönderiler için markanıza uygulanabilecek hashtag’leri vurgulayın.

3. Influencerları Takip Edin

İlgili hashtag’leri bulmanın en iyi yollarından biri, sizinle aynı (veya benzer) hedef kitleye sahip Instagram influencerları takip etmektir.

Her sektörün kendine ait anahtar influencerları vardır. Bu insanların nişinizde kimler olduğunu bulun ve gönderilerini ilham kaynağı olarak kullanın. Bu insanlar zaten hedef kitlenizle iyi bir şekilde etkileşime geçiyorlardır. Öyleyse neden en iyisinden öğrenmiyorsunuz?

4. Trend Olacak Hashtag’leri Bulun

Kendi hashtag’inizle ilgili trendleri incelemek, topluluğunuzu büyütmenin kolay ve etkili bir yoludur. Hashtag’inizi uygulamanın arama çubuğuna yazmanız ve ardından açılır menüden “etiketleri” seçmeniz yeterlidir. Ardından, kendi hashtag’inizle yakından ilgili olan tüm en iyi hashtag’leri görebilir, topluluğunuza erişmenin, izlemenin ve onunla etkileşim kurmanın ek yollarını ortaya çıkaracaksınız.

Zaten başarılı olduğunuz bir hashtag içeren gönderilere de göz atabilirsiniz. Gelecekteki gönderilere dahil edilebilecek diğer ortak hashtaglerin bir eğilimini görüyor musunuz? Cevabınız evet ise, yazın.

Instagram Hashtag’lerinizi Optimize Etmenin 8 İpucunu Öğrenin

Instagram’daki Hashtag’ler, takipçilerinizi ve etkileşimlerinizi artırmak için gerçekten etkili bir yol. Ben bu yöntemlerin faydasını çok gördüm.

Harika bir Instagram hashtag stratejisi yalnızca daha fazla insana değil, işletmeniz için doğru kitleye de ulaşır. Hedef pazarınıza ulaşmak ve katılımınızı artırmak için Instagram hashtag’lerinizi optimize etmek için 8 ipucu öğrenelim.

1. İpucu: Instagram Hashtag Analizlerinizi Kontrol Edin

Geçmişte kullandığınız hashtag’lerin performansına bakmak, gelecekte hangi hashtag’leri tekrar kullanacağınıza karar vermenin harika bir yolu olabilir. Instagram’ın yerel analiz aracı bu verilerin bir kısmını sunar, ancak içgörüler oldukça sınırlıdır.

2. İpucu: Hashtag için “En İyi” Sonuçlara Girmeye Çalışın

Instagram’da daha önce bir hashtag aradıysanız, muhtemelen “En İyi Gönderiler” in sonuç sayfasının en üstünde olduğunu fark etmişsinizdir.

Bir hashtag için en iyi gönderilere girmek, yeni kullanıcılar tarafından keşfedilmenin harika bir yoludur. Keşfedin Sayfasında öne çıkmak gibi, bu, yayınınızın Instagram’da viral hale gelmesine neden olan büyük bir ağ etkisine neden olabilir.

Peki Bir Hashtag İçin En İyi Gönderilere Nasıl Girersiniz?

Deneyimlerime dayanarak, bir gönderinin bir hashtag için en üstteki gönderilere girip girmediğini belirlemede en büyük rolü oynayan iki faktör, gönderinin ne kadar etkileşim kurduğu ve bu etkileşimi ne kadar çabuk aldığıdır.

En iyi gönderiler genellikle yayınlandıktan sonraki ilk 24 saat içinde yerini alır, bu nedenle bu beğenilerin ve yorumların gönderdikten sonra hızlı bir şekilde devreye girmesine ihtiyacınız vardır. Instagram gönderinize gönderdikten kısa bir süre sonra çok fazla etkileşim oluşturabilirseniz, Instagram’a gönderinizin kaliteli ve ilgi çekici içerik olduğunu gösterir.

3. İpucu: Markalı Hashtaginizi Instagram Profilinize Ekleyin 

Yakın zamanda yapılan bir güncelleme sayesinde, artık Instagram biyografinize tıklanabilir hashtag’ler (ve kullanıcı adları) ekleyebilir ve web sitesi ziyaretlerine dönüşen bir Instagram biyografisi oluşturmayı çok daha kolay hale getirebilirsiniz!

Bu özelliğin harika yanı, biyografinizi daha da işlevsel hale getirmesidir. Instagram topluluğunuzu tanıtmaktan markalı içeriğinizi vurgulamaya ve Instagram kampanyalarınızı duyurmaya kadar her şey için hashtag kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, biyografinizdeki herhangi bir kelimenin önüne bir “#” eklemek ve bu, ziyaretçileri o hashtag’e yönlendiren tıklanabilir bir bağlantı haline otomatik olarak dönüşecektir.

4. İpucu: Hashtag’lerinizi İlk Yorumda Yayınlayın

Gönderilerinize hashtag eklemek, katılımınızı artırmanın ve gönderilerinizi hedef kitlenizin önüne çıkarmanın en iyi yollarından biri olsa da, başlıklarınızdaki çok fazla hashtag düzensiz (veya daha kötüsü, spam gibi) görünebilir.

Bunun yerine, hashtag’lerinizi ilk yoruma eklemek, hashtag’lerle elde edebileceğiniz etkileşimden ödün vermeden kullanmanın harika bir yoludur.

5. İpucu: Instagram Hikayelerinize Hashtag’ler Ekleyin 

Instagram Hikayelerinize de hashtag ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Hikayenize hashtag eklemek, içeriğinize yeni izleyiciler tarafından keşfedilme şansı vermenin harika bir yoludur. İnsanlar Instagram’da bir hashtag aradığında, yeterince popülerse, arama sonuçları sayfasında sizinki de dahil olmak üzere etiketli hikayelerden oluşan bir koleksiyon görebilirler!

Her Instagram hikayesine, 1 tıklanabilir hashtag çıkartması dahil olmak üzere 10 hashtag ekleyebilirsiniz. Ve hashtag’lerin dikkatlice hazırlanmış bir estetiği nasıl etkileyeceğinden endişeleniyorsanız, gönderinize sorunsuz bir şekilde uymalarını veya tamamen gizlenmelerini sağlayacak birkaç hashtag hilesi vardır.

Örneğin, metin tabanlı hashtag’lerinizi küçültebilir (metni ‘sıkıştırmanız’ yeterlidir) ve bir GIF veya çıkartmanın altına gizleyebilirsiniz.

instagram keşfet hashtag
instagram keşfet hashtag
Hashtag metninizi çok küçük yapmayın – okunaksız hale gelirse, Instagram onu ​​algılamaz ve postanızın herhangi bir hashtag aramasında görünmesi olası değildir.

6. İpucu: Takipçilerinizi Markalı Hashtaginizi Takip Etmeye İkna Edin

2018’den büyük bir güncellemede Instagram, hashtag’leri “takip etme” özelliğini ekledi; bu, ilgi alanlarınızla ilgili bir hashtag’i takip ederek artık çeşitli konularda (veya topluluklarda) güncel kalabileceğiniz anlamına geliyor.

Bir hashtag’i takip etmek, tıpkı bir kullanıcının profilini takip etmek gibi çalışır. Takip etmek istediğiniz bir hashtag bulduğunuzda, sadece hashtag sayfasını açın ve takip düğmesine dokunun.

Markalar ve işletmeler için bu, bir takipçinin akışında düzenli olarak görünmek için harika bir fırsat sunar. Örneğin, işletmeniz için markalı bir hashtaginiz varsa, takipçilerinizi de benzersiz hashtaginizi takip etmeye davet edebilirsiniz.

Bu, içeriğinizin bir takipçinin beslemesinde iki kez görünebileceği anlamına gelir. Bir kez profilinizi takip ederken ve bir kez daha hashtag’i takip ederken. Nişanlanma şansınızı ikiye katlar!

7. İpucu: Hashtag Tabanlı Kampanyalar ve Promosyonlar Kullanın

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik etrafında yapılandırılan yarışmalar çok popüler ve bunun iyi bir nedeni var: eğlenceli, popüler ve hem katılımı artırmak hem de yeni bir kitleye ulaşmak için harikalar.

Bunu yapmanın en kolay yolu, hedef kitlenizi alakalı içeriği markalı bir hashtag ile etiketlemeye teşvik etmektir. Kitlenizi toplamanıza yardımcı olmak için kullanabileceği bir dosyalama sistemi gibidir.

Örneğin Sezen, haftalık bir hediyeye ev sahipliği yapıyor ve topluluklarını, #sezensevgi ile fotoğraf paylaşmaya davet ediyor. Takipçilerinizin Instagram’a fotoğraf yükledikleri ve gönderilerini markalı hashtag’inizle etiketledikleri bir yarışma oluşturun.

8. İpucu: Instagram’da Yasaklı Hashtag’leri Kullanmaktan Kaçının 

Son olarak, son ipucu, Instagram gönderilerinizde yasaklı hashtag kullanmaktan kaçınmaktır.

Yasaklı hashtag’ler, topluluk kurallarını ihlal ettikleri için Instagram tarafından “devre dışı bırakıldı”. Bu hashtag’leri kullandığınızda, markanızı tamamen görünmez hale getiriyor. Dahası, görünüşte masum hashtag’ler bile yasaklanmış listede, bu yüzden kesinlikle etiketlerinizi hızlıca kontrol etmeye değer!

Instagram hashtag’leri, doğru kullanıldığında keşif için güçlü bir araç olabilir. Ancak aynı zamanda spam gibi görünebilir ve yanlış kullanıldığında marka algınıza zarar verebilir.

İşte 2022’de Instagram Hashtag’lerinden Daha Fazlasını Elde Etmek İçin Bazı Kurallar

1- Instagram Hashtag’lerini Ne Zaman Kullanmalıyım?

Kısa cevap? Mümkün olduğu kadar sık! Instagram’da içerik paylaştığınızda, ister gönderi ister Instagram hikayesi olsun, amacınız mümkün olduğunca çok kişi tarafından görülmesini sağlamaksa, Instagram hashtag’leri kullanmanız gerekir.

2- Kaç Hashtag Kullanmalıyım?

Ne yazık ki, kaç tane hashtag kullanmanız gerektiğine karar vermek söz konusu olduğunda zor ve hızlı bir kural yoktur. Bazı uzmanlar, size keşfedilmeniz için daha fazla fırsat sağladığı için izin verilen maksimum sayıda hashtag kullanılmasını önerirken, bazıları sadece 5-10 kullanmanızı önerir.

Kaç hashtag’in fark yarattığına dair her türlü stratejiyi ve fikri gördük, ancak günün sonunda ne kadar kullanılacağına dair size kalmış. Her gönderiye ekleyebileceğiniz süper alakalı 30 hashtag bulabilirseniz, kesinlikle kullanmayı düşünebilirsin.

3- Hangi Hashtag’leri Kullanmalıyım?

Hangi hashtag’leri kullanacağınıza karar verirken akılda tutulması gereken en önemli şey, kasıtlı olmanızdır. Olduğu gibi hedef kitlenizin aslında aradığı ve takip ettiği hashtag’leri kullanın!

“Spam” olmaktan kaçınmak için her gönderide Instagram hashtag’lerinizi değiştirmeniz önemlidir. Ayrıca aldatıcı hashtaglerden ve 1 milyondan fazla kez kullanılmış hashtaglerden kaçınmak da iyi bir fikirdir. Bu hashtag’ler size birkaç ekstra beğeni kazandırsa da, son derece ilgili, hedeflenmiş bir takipçi edinmenize yardımcı olmayacaklar.

Bunun yerine, özellikle gönderdiğiniz içerikle alakalı olan ultra niş topluluk hashtag’lerini aramayı deneyin. Temaya veya kategoriye göre hashtag kullanın.

Örneğin, moda endüstrisindeki küçük işletme sahiplerini hedefleyen bir işletmeyseniz, farklı konularda kullandığınız birden fazla hashtaginiz olabilir.

Bazıları özellikle küçük işletmeler için olabilirken, diğerleri moda ve e-ticaretle ilgili olabilir. İşin püf noktası, onları toplamak ve sınıflandırmaktır, böylece bir gönderide kullanıldıklarında, gönderinizdeki en çok ilgiyi çekenleri kolayca anlayabilirsiniz.

Ve mantıklı olduğunda markalı bir hashtag kullanmayı unutmayın! Diğer kullanıcıların markalı etiketinizi paylaşmasını sağlamanın ilk adımı, onu kendiniz kullanmaktır.

4- Hashtag’lerim Görünür Olmalı mı?

Instagram’a göre, gönderi başlığına veya yorumlara hashtag ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, başlıklara hashtagler ekleyerek, yorumunuz yazılıp gönderilinceye kadar beklemek yerine, yayınlamaya tıkladığınız anda ekstra etkileşimden yararlanacaksınız.

Daha derli toplu bir başlık tercih ederseniz, başlığınızın ana kısmı ile hashtag’ler arasına satır sonları da ekleyebilirsiniz. Bu, hashtag’lerinizi düzgün bir şekilde saklayacaktır, böylece güzel ve aerodinamik bir estetiği koruyabilirsiniz.

Instagram hashtag’lerini sosyal medya stratejisi oluşturarak kullanmak, müşterilerle bağlantı kurmanın, takipçileriniz tarafından sizin hakkınızda oluşturulmuş içeriği bulmanın ve etkili ortaklarla uzun vadeli ilişkiler kurmanın harika bir yoludur!

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan 🏆️SEO | PPC | SMM | Analytics | 🔥 E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... 👋

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu