SEO

Site Haritası Nedir? 3 Adımda Site Haritasını Öğrenin!

Site haritası nedir? Site haritası, sitenizdeki sayfalar, videolar ve diğer dosyalar ve bunlar arasındaki ilişkilerle ilgili bilgi sağladığınız dosyadır. Google gibi arama motorları, sitenizi daha akıllı bir şekilde taramak için bu dosyayı kullanırlar. Site haritası, sitenizde önemli olduğunu düşündüğünüz dosyaları tarayıcıya bildirir ve bu dosyalar hakkında değerli bilgiler sağlar: Örneğin, sayfalar için sayfanın en son güncelleme zamanı, sayfanın ne sıklıkla değiştiği ve sayfanın alternatif dil sürümleri gibi bilgiler.

Google’da sıralama kazanmak için Site Haritası konusunda titizlikle yaklaşmanızda fayda var.

 

Site Haritası Oluşturma Kuralları

  • Oluşturduğunuz her bir site harita dosyası en fazla 50.000 URL öğesi içerebilir. Videolarınızın sayısı 50.000’den fazlaysa birden çok site haritası ve bir site haritası dizin dosyası gönderebilirsiniz. Site haritası dizin dosyalarını iç içe yerleştiremezsiniz. İsteğe bağlı etiketler ekliyorsanız, 50.000 adetlik video sınırına ulaşmadan önce 50 MB’lık sıkıştırılmamış boyut sınırına gelebileceğinizi unutmayın.
  • Resim ve Videolar için kesinlikle site haritası kullanınız.
  • Site haritalarınızı hiçbir şekilde okunması engellenemez.

Unutmayın E-Ticaret, Blog, Haber site sahiplerinin web siteleri dinamik olduğu için otomatik olarak oluşturulan site haritaları olmaktadır. İyi bir yazılımcı ile çalışarak, Video, Resim, Yazı, Haber için gerekli site haritaları hazırlatınız.

Ferhat Burak Maden

Selam! Ben Burak, E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Gönül Vermiş İşini Aşk İle Yapan Aynı Zamanda Bildiklerimi Aktarmaktan Zevk Alan 🏆️SEO | PPC | SMM | Analytics | 🔥 E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanıyım. Bana Sormak İstediğiniz Herhangi Bir Soru Varsa Lütfen Çekinmeden Yorumlar Bölümüne Yazın. En Kısa Sürede Sorunuzu Yanıtlayacağımdan Emin Olabilirsiniz. Şirketiniz İçin Danışmanlık Almak İstiyorsanız WhatsApp Butonuna Tıklayarak Yada İletişim Bölümünden Form Doldurarak İletişime Geçebilirsiniz. Görüşmek Üzere... 👋

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu